צילום: shutterstock שופט בית המשפט המחוזי בחיפה יחיאל ליפשיץ הרשיע את רונן עוזיאל בתשעה מקרים של שוד בנקים באזור וכן בניסיון שוד בנק נוסף. בכל מקרי השוד שיטת הפעולה הייתה זהה - הגעה לבנק בכובע מצחייה ובמשקפי שמש, מסירת פתק לפקידה ובו איום ודרישה לקבלת כסף והסתלקות מהמקום מיד לאחר קבלתו.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

ברוב מקרי השוד תיעדו מצלמות האבטחה את האירוע. לאחר שהמשטרה לא הצליחה לעלות על עקבותיו של השודד הוקרנו הסרטונים בתוכנית "כלבוטק", ובעקבות השידור פנה אחד ממכריו של עוזיאל למשטרה וזיהה אותו. ניידת משטרה הגיעה לעצור אותו אולם הוא ניסה להימלט ולבסוף נתפס ונעצר.

עוזיאל כפר בכל מה שיוחס לו בכתב האישום וטען כי מדובר בטעות בזיהוי, אולם השופט ליפשיץ קבע כי הוא מזהה אותו כמי שביצע השוד. השופט ציין כי
הוא בחן שוב ושוב את כל הסרטונים של מצלמות האבטחה וכן צפה בעוזיאל במספר רב של הזדמנויות, והגיע למסקנה חד-משמעית כי אין לו כל צל של ספק שהשודד הנראה במצלמות האבטחה הוא עוזיאל.

עוד ציין השופט בהכרעת הדין כי לזיהויו של עוזיאל כשודד יש גם ראיות נוספות התומכות בהרשעתו, למשל פריטי לבוש שהשודד לבש במהלך השוד ונמצאו בדירתו של עוזיאל, תשלומים שביצע זמן קצר לאחר כל שוד וגם איכון מכשיר הטלפון הסלולרי שלו שהצביע על-כך שבכל המקרים הוא שהה באזור שבו נעשה השוד. השופט אף ציין כי התנהגותו של עוזיאל, שקריו בחקירה ועצם הימלטותו מהשוטרים מהווים תמיכה לקביעה כי הוא זה שביצע את השוד.