בסוף השבוע ייערך יום פתוח במסיק הזיתים האורגנים בבוסתן תם בחוות מקורה ליד כרם מהר"ל. האירוע שיהיה פתוח לציבור הרחב יתקיים במשך יומיים (שישי ושבת) בשעות 16:00-10:00 ויכלול מסיק זיתים משפחתי, הפקת שמן זית בשחזור בית בד עתיק (הפעלה לילדים), פעילויות שונות הקשורות לשמירה על הטבע ושימוש בחומרים אורגניים, סיור בבוסתן ודוכני אוכל ושתייה. הכניסה והחנייה ללא תשלום.

בוסתן תם הוקם לזכרו של סרן תם פרקש, טייס חיל האוויר שנהרג במלחמת לבנון השנייה. הבוסתן משמש מרכז ללימוד פעיל של ערכי שימור הסביבה והטמעת חשיבות החקלאות האורגנית כבסיס לייצור מזון בריא לאדם ולסביבה. בבוסתן ניתן לראות שיטה מהפכנית של מיחזור מים באמצעות אגנים ירוקים וללמוד על הדברה טבעית ללא שימוש בחומרים רעילים.הקהל יוכל לבחון את אצירת שמן הזית האורגני בטכנולוגיה חדישה הנחנכת בימים אלה בבית הבד במקורה, להשתתף באצירת שמן זית בבית בד שבו משוחזרות שיטות הפקה מסורתיות ולרכוש מהשמן הטרי והראשוני של מסיק 2014. במקום יוצבו דוכני אוכל המבוסס על תוצרת הארץ ובעיקר על שמן הזית ובהם יימכר מזון במחיר הוגן. כמו כן יתאפשר פיקניק בפנינת טבע מדהימה זו. הקהל ייחשף גם לשיטות ולחידושים בתחום החקלאות האורגנית ושימור הסביבה. במקום תפעל פינת מוזיקה בטבע עם כלים מוזיקליים שהוקמו במקום כחלק מהמורשת של תם פרקש ואהבתו למוזיקה.

בחוות מקורה גדלים עצי זית מזנים שונים, חלקם מקומיים וחלקם הגיעו אלינו מארצות הים התיכון. בין היתר גדלים בחווה עצי זית בני מאות שנים הנושאים את פריים בגאון עד ימינו אלה. בית הבד של חוות מקורה חונך בימים אלה טכנולוגיית עשיית שמן חדישה השומרת בקפדנות על איכות השמן, על תכונותיו הבריאותיות (אחוז חומציות נמוך ביותר, תכולת נוגדי חמצון גבוהה וויטמינים) ועל טעמו הנפלא של נוזל מופלא זה. חוות מקורה ובוסתן תם נמצאים ליד כרם מהר"ל, שלושה ק"מ מזרחה מכביש 4 לכיוון המושב.