צילום: אלעד גרשגורן בשבוע שעבר נחתם הסכם בין הכרמלית לחברת שימטוק להתקנת מערכת כרטוס חדשה בכרמלית. ההסכם נחתם במשרדי הכרמלית במעמד יו"ר דירקטוריון הכרמלית עודד דוניץ, מנכ"ל הכרמלית אבישי הדר ומנכ"ל חברת שימקוטק אבי ליבר.

חברת שימקוטק, שהקימה ומתחזקת את מערכת הכרטוס של רכבת ישראל והיא בעלת ניסיון בתחום מערכות כרטוס אוטומטיות, תקים את מערכת הכרטוס החדשה של הכרמלית שצפויה להיות מוכנה לפעולה בתוך כחמישה חודשים, במרס 2015.

הנוסעים יוכלו להטעין את כרטיס הרב-קו שברשותם בזכויות נסיעה שונות בכרמלית: נסיעה בודדת, כרטיסיות בהנחות שונות, כרטיס חופשי-חודשי, כרטיס יומי וכרטיסי נסיעה מוזלים לאזרחים ותיקים. לא יהיה יותר צורך בכרטיס הנייר כדי לפתוח את שער הכניסה לרציף. הנוסעים יעבירו את כרטיס הרב-קו בקרבת המאשרר שיוצב בשער והוא ייפתח. שינוי זה יצמצם באופן משמעותי את התקלות שקיימות כל העת בשימוש בכרטיסי הנייר.

מכונות הכרטיסים החדשות יקבלו את כל סוגי המטבעות והשטרות הקיימים ויאפשרו גם רכישה באמצעות כרטיס אשראי. בעתיד יוכלו הנוסעים לרכוש כרטיסי נסיעה גם באמצעות אפליקציה בסלולר. בהזדמנות זו תציב הכרמלית בכל תחנה שער כניסה רחב במיוחד בשביל עגלות ילדים ונוסעים עם מזוודות.