צילום: shutterstock בית המשפט לענייני משפחה בחיפה נאלץ להכריע אם ניתן להגביל את חופש הביטוי של אב הטוען כי בן זוגה הנוכחי של גרושתו הטריד מינית את בנו. לאחרונה החל האב לפרסם מנשרים ופוסטים ברשתות החברתיות על-כך שבן זוגה הנוכחי של גרושתו, עורך דין ידוע, הטריד מינית את בנו בן השש וחצי.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

האב אף טען כי תלונתו במשטרה נסגרה הואיל ולאביו של עורך הדין יש קשרים במשטרה, וכי גם פניותיו לרשויות הרווחה לא טופלו עקב התערבות פסולה של האב המשרת בתפקיד בכיר.

הגרושה הכחישה מכל וכול את טענות האב, וביקשה להוציא צו הגנה שיאסור על הגרוש שלה להפיץ מנשרים ופרסומים ברשתות החברתיות בטענה
שהתנהגותו פוגעת לא רק בה ובבן זוגה אלא בעיקר בבנה, שכן ניתן לזהותו בשל תוכן הפרסומים.

השופטת הילה גורביץ'-שיינפלד מבית משפט לענייני משפחה קיבלה את הבקשה והוציאה את הצו המניעה, והגרוש עתר כדי לבטלו. התיק נדון בפני השופטת אלה מירז ולאחר ששמעה את טענות הצדדים היא קבעה שאין לקבל את טענת הגרוש, שלפיה חופש הביטוי מתיר לו לפרסם את מנשריו בגנות בן זוגה של גרושתו.

גם הטענה שלפיה הגרושה כבר הגישה נגדו תביעה על הוצאת דיבה, ולכן יש להסתפק בבירורהּ נדחתה. האב הגרוש נדרש לחדול מלפרסם את מנשריו, להסיר מהרשתות החברתיות את המנשרים שפרסם ואף חויב בתשלום הוצאות משפט בסך 3,000 שקל.