צילום: shutterstock אוניברסיטת חיפה, שהוסמכה לקמפוס ירוק ומקדם בריאות, הודיעה לכל המסעדות הפועלות בתחומה כי השימוש בשומן טראנס אסור. "בהחלטה זו אנו רואים מחויבות בריאותית כלפי הסטודנטים ואנשי הסגל שלנו. נמשיך להשקיע מחשבה ומשאבים רבים בנושא קידום הבריאות והפעילות הירוקה שלנו בקמפוס", אמר יו"ר מועצת קמפוס ירוק, סגן הנשיא ומנכ"ל האוניברסיטה ברוך מרזן.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

שומן טראנס נוצר כשמוסיפים מימן לשמן צמחי. תהליך זה מאריך את חיי המדף של המוצרים ואת יציבות חומרי התיבול למזונות. שומן טראנס נמצא ברוב סוגי המרגרינה וכן בקרקרים, בעוגיות, בחטיפים ובמזונות מטוגנים.
מחקרים רבים קובעים כי שומן טראנס הוא המזיק ביותר לבריאות מכל סוגי השומן משום שהוא נוטה להתחמצן בקלות ועלול לשקוע בדפנות העורקים ולגרום למחלות כגון טרשת עורקים, התקפי לב ושבץ מוחי.

בשנה האחרונה קבעה האוניברסיטה את קידום הבריאות כתחום מרכזי בפעילות השנתית בכל שדרות הארגון. ההחלטה על איסור השימוש בשומן טראנס היא המשך לתהליך קידום הבריאות באוניברסיטה הכולל בין השאר חברוּת בפורום החיפאי לקידום בריאות הציבור, בדיקת ערכים תזונתיים של מוצרי המסעדות השונות וימי למידה בנושאי בריאות. פעולות אלו לקידום הבריאות נעשות בד בבד עם הפעולות הרבות במסגרת קידום הסביבה כגון הגדלה משמעותית של מיכלי המיחזור בקמפוס, הקמת מרכז אנרגיה חדש וחסכוני, העלאת המוּדעוּת לנושאים ירוקים וחיסכון בצריכת חשמל ומים.

בשלב הבא מתכוונים באוניברסיטה להכניס בהסכמים החדשים עם בעלי המסעדות והקפיטריות דרישה להרכבת תפריט בריאותי ולהוסיף מנות בריאות על התפריטים הקיימים.