צילום: ירון ברנר "חיפה מהווה מודל של סובלנות והקניית ערכים שכל-כך נצרכים בעת הזו בשיח הציבורי במדינת ישראל", כך אמר סגן שר החינוך אבי וורצמן, איש הבית היהודי, בתום יום של סיורים ופגישות בעיר. לדבריו, הרנסנס היהודי שמתקיים העיר בשנים האחרונות מוכיח שוב כי בהארת פנים ובגישה נכונה יכולה היהדות להיות רלוונטית לכלל הציבור והיא בסיס הקיום לכולם, דתיים וחילונים.

במהלך היום סייר סגן השר בישיבה התיכונית יבנה, נפגש עם ראש הישיבה הרב יורם שמיר ועם תלמידים ואמר שהוא גאה בהיותם העתיד של עם ישראל. בהמשך היום ביקר וורצמן במכון הלכה (המכון לפיתוח כושר הלמידה) ובגנים לילדים עם צרכים מיוחדים, נפגש עם צוות ההנהלה ושמע על הבעיות שעימן מתמודדים גנים אלה.

סגן השר הבטיח לטפל בכל הנושאים שהועלו בפניו ולקדם בניית גן נוסף לחינוך מיוחד לרווחת הציבור הדתי בעיר. בפגישתו עם חברי הגרעין התורני בהדר בראשות הרב שמואל ששון ודניאל רבקין הוא שמע סקירה על הגרעינים התורניים בעיר וציין כי יעשה כל שביכולתו להביא גרעינים מכל הארץ ללמוד מגרעיני הדר המהווים מודל רציני שכדאי לחקותו.

סגן השר סיים את ביקורו בעיר באגף החינוך של העירייה, שם הוצג בפניו פרויקט הדגל "התחדשות יהודית". חבר מועצת העיר מסיעת הבית היהודי, סגן ראש העיר שי בלומנטל, שיבח את וורצמן "שעוזר לנו בכל מה שצריך. עלינו לחשוב איך אנחנו מחזקים את התרבות היהודית במרחב הציבורי, לא רק במערכת החינוך אלא בכלל המערכות בעיר". יו"ר הסניף החיפאי של הבית היהודי אבי קפלן הביע את תודתו לסגן שר החינוך ולצוות משרדו שנלווה אליו בביקור על פעילותם החשובה ועל תרומתו הרבה של סגן השר לחיפה בכל נושא שבו עוסק משרדו.