צילום: shutterstock לשכת הגיוס פירסמה את שיעורי ההתגייסות לצה"ל בחתך לפי ערים ומחוזות. על-פי הנתונים, שיעורי ההתגייסות בחיפה נותרו ללא שינוי בהשוואה לשנה שעברה, בקרב הבנים הוא עומד על 79.1% ובקרב הבנות - 72.3%. כמו כן, 42.1% מהבנים התגייסו לשירות קרבי ו-10.1% הגיעו לקצונה. בקרב הבנות רק 4.1% התגייסו למסלול קרבי ו-6.7% הגיעו לקצונה.

הנתונים מצביעים על מגמה כלל-ארצית של פערים בני עשרות אחוזים בשיעורי ההתגייסות לתפקידים משמעותיים בקרב בנים ובנות. בחינת הנתונים בהשוואה בין כלל הערים, ובמיוחד הצפוניות שבהן, מעלה כי בדירוג הארצי נמצאת חיפה במקום ה-32 בקרב הבנים ובמקום ה-20 בקרב הבנות.

העיר שמובילה את טבלת שיעורי הגיוס, מיצוי הלחימה (קרביות) ושיעורי היציאה לקצונה היא מודיעין בקרב הבנים והוד השרון בקרב הבנות. השוואת חיפה לערים אחרות בצפון מעלה כי היא אינה בראש רשימת הערים "המתגייסות".

בלשכת הגיוס השוו בין נתוני ההתגייסות של 22 ערים בצפון, ובראש הטבלה ניצבת יקנעם-עילית עם 93.3% מתגייסים, יותר מחצי מהם לחיל קרבי ו-5% אף מגיעים לקצונה. בנוסף, קריית-מוצקין, כרמיאל, קריית-ביאליק ונשר מקדימות את חיפה, הממוקמת רק במקום ה-11. העיר המובילה בצפון בשיעור התגייסות הבנות היא קריית-ביאליק עם 83.5% מתגייסות, 7.8% מהן במסלול קרבי ו-8.1% שמגיעות לקצונה. חיפה ניצבת רק במקום השישי בשיעור התגייסות הבנות