צילום: shutterstock יו"ר ועד שכונת נווה-שאנן בחיפה, צביקה ברבי, פנה לעירייה בבקשה להתקין מצלמות במספר רחובות מרכזיים בשכונה בניסיון לצמצם את תופעת הוונדליזם ולהילחם בנהגים המחנים את מכוניותיהם באופן שמסכן את הולכי הרגל. ברבי ציין כי חשוב להתקין מצלמות גם בגן השבשבת מעל רחוב רות הכהן ולהציב בו תאורה מכיוון שלאחרונה אירעו במקום מקרי ונדליזם.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בצד הטיפול בוונדליזם יאפשרו המצלמות לאכוף את החנייה ברחובות הגליל, גדליהו, מימון וחביבה רייך. ברבי: "כיום הנהגים חונים על שבילים להולכי הרגל ולאו דווקא מפאת חוסר במקומות חנייה, אלא מטעמי נוחות. נכים וקשישים מתקשים ללכת בבטחה עקב כך. בנוסף יש נכים שהופכים לבני ערובה בביתם מכיוון שהם לא יכולים לצאת ולהסתובב כמו כולם".

ברבי סבור כי בעיית הוונדליזם בשכונה תצטמצם באופן משמעותי אם יוצבו מצלמות שישמשו הן לאיתור המשחיתים והן להרתעה: "ועד נווה-שאנן ממליץ להציב מצלמות ברחובות קומוי, חניתה וטרומפלדור כדי לתת מענה לוונדליזם בשכונה, חניות כפולות על-ידי משאיות וחניית רכבים על הכביש הראשי ללא פיקוח".

לטענת ברבי, הגברת האכיפה וסימון מספר מדרכות בכחול-לבן יוכלו גם לסייע לעסקים בשכונה. ברחוב חניתה, למשל, יש שורה ארוכה של חניות ולטענתו,
ישנם בעלי רכבים שמחנים את רכבם כל היום סמוך לכמה חנויות ומונעים מלקוחות פוטנציאליים להגיע עם הרכב ולערוך בהן קניות.

יש לציין כי בחודשים האחרונים יש שיתוף פעולה בין ועד נווה-שאנן לעירייה, ובכל עת פונה ברבי לעירייה כדי לתקן ולשפץ את הדרוש שיפור בשכונה. ברבי אף פונה לתושבי השכונה ומבקש מהם לעדכן אותו על כל מפגע הדורש התערבות עירונית. בזכות העבודה המסורה ניתן לראות שיפור בשטח, ועם זאת יש עוד עבודה מכיוון שלטענתו כבישים רבים בשכונה זקוקים לריבוד מחדש, גני משחקים רבים מוזנחים (למשל גן החשמל בדרך יד לבנים וגן מודעי ברחוב טבנקין) ובחלקם אף אין הצללה ויש עוד בעיות נקודתיות, שהוא מקווה שניתן יהיה לפתור בעזרת העירייה בחודשים הקרובים.

טרם התקבלו תגובות העירייה והמשטרה.