צילום: shutterstock שופטי בית המשפט המחוזי גזרו השבוע 15 וחצי שנות מאסר על עמאר סואעד שהורשע בניסיון רצח של בת שירות לאומי, שכל חטאה היה שלא נעתרה לחיזוריו.

על-פי הכרעת הדין, בזמן שריצה עבודות שירות בתחנת המשטרה פגש סואעד בצעירה ששירתה בתחנת המשטרה כמתנדבת השירות הלאומי. היא מצאה חן בעיניו והוא פנה אליה מספר פעמים, הן בתחנת המשטרה והן במקום שבו החנתה את מכוניתה סמוך לתחנה, ביקש לשוחח עימה, לקבל ממנה את מספר הטלפון שלה וביקש למסור לה את המספר שלו. היא דחתה את פניותיו והבהירה לו שאינה מעוניינת בקשר עימו. היא גם יידעה את הממונה עליה בתחנת המשטרה וזה התרה בו שיחדל ממעשיו.

חרף פניות הממונה המשיך סואעד לעקוב אחר מעשיה של בת השירות הלאומי, לנעוץ בה ובחברתה מבטים ולהשמיע קולות לעברן. היא חזרה ודרשה ממנו לחדול להביט לעברה וסואעד, שחש פגוע ומושפל מתגובתה, החליט לנקום בה. הוא לקח ממטבחו סכין גדולה שאורכה עשרה ס"מ והסתיר אותה על גופו, והתנפל על הצעירה בשעת בוקר בהפתעה ודקר אותה מספר דקירות.

הכרעת הדין מתארת כיצד הוא משך אותה החוצה מרכבה, הפיל אותה על הכביש, דקר אותה בגבה, ובעודה שוכבת על הכביש פצועה קשה ושותתת דם רב לקח ממנה את הטלפון הנייד שלה. לאחר מכן הוא נמלט מהמקום בריצה בלי להזעיק עזרה.

הדקירות שביצע סואעד בבת השירות הלאומי היו עמוקות וחודרות, גרמו לה לחזה אוויר מצד ימין ומצד שמאל וחייבו טיפול רפואי מציל חיים. רק הודות לעוברי אורח ששמעו את צעקותיה והזעיקו עזרה רפואית דחופה ניצלו חייה. לאחר שסואעד הורשע בעבירה של ניסיון רצח גזרו עליו השבוע השופטים רון שפירא, אברהם אליקים ובטינה טאובר 15 וחצי שנות מאסר והוא אף חויב לפצות את קורבנו ב-75 אלף ש"ח.