צילום: ירון ברנר ארבע מצלמות מהירות הוצבו בימים האחרונים ברחבי העיר, על הגשר המוביל מכביש החוף למנהרות הכרמל (בכניסה הדרומית לעיר), ברחוב שמחה גולן ליד תחנת הדלק פז (מתחת לנווה-שאנן לכיוון מנהרות הכרמל), ושתי מצלמות נוספות ליד צומת וולקן (בקרבת בתי הזיקוק).

בשנים האחרונות לא פעלו בחיפה מצלמות שבדקו את מהירות הנסיעה של הנהגים בתוך העיר, וכדי לגרום להם להפחית את מהירות הנסיעה הוצבו במספר כבישים מודדי מהירות שבהם כל נהג יכול לראות את מהירות נסיעתו ולהפחיתה בהתאם. מודדי המהירות הוצבו בכבישים שבהם אירעו בעבר תאונות דרכים קטלניות ושבהם מהירות גבוהה באופן משמעותי עלולה להיות קטלנית, דוגמת כביש פרויד.

דווקא המיקום של מצלמות המהירות עורר הרמת גבה בקרב מומחי תחבורה מכיוון שבשנים האחרונות הכבישים שבהם הוצבו המצלמות לא נחשבים לכבישים בעייתיים במיוחד. מעבר לכך, המצלמות הוצבו על עמודים עמוסים בשלטים או לאחר ירידה חדה, וקשה מאוד להבחין בהן אלא אם כן יודעים על קיומן.

יש לציין כי בצד מצלמות המהירות פרושׂות ברחבי העיר מצלמות שהציבה העירייה במטרה לצמצם את תופעת החנייה במקומות אסורים, גם אם לא פועלים במקום פקחי עירייה. בצומת חורב, למשל, מוצבות מספר מצלמות ורכביהם של נהגים שעוצרים למספר רגעים בתחנת המוניות או ליד החנויות מול מרכז חורב מצולמים, וקנסות נשלחים לכתובות המגורים של בעליהם.