צילום: shutterstock עשרות תושבים המתגוררים ברחובות הסמוכים למכללת גורדון בכרמל הצרפתי הפגינו בשבוע שעבר מול המכללה. התושבים דורשים מהעירייה לסייע להם בפתרון בעיית החנייה, שלטענתם אף החמירה השנה בגלל מספר הסטודנטים הגדול יחסית לשנים הקודמות.

נהגים שעברו סמוך למפגינים, שנשאו שלטים עם הכיתובים "500 ש"ח קנס זה נמאס" ו"אם אין חנייה לא יהיו לימודים", צפרו לאות הזדהות. התושבים גם מחתימים בימים אלה על עצומה את כל מי שמתגורר סמוך למכללה כדי לבוא לעירייה ולדרוש נקיטת צעדים שיחזירו את המצב לקדמותו.

"מספר הסטודנטים במכללת גורדון עלה מאוד השנה", סיפר אחד המפגינים, דני שנקר, המתגורר סמוך למכללה, "מדובר בהערכה גסה ב-2,000 סטודנטים ובכ-1,000 רכבים. לפני 8:00 בבוקר, כשתושבים ברחובות טשרניחובסקי ואדמונד פלג יוצאים לעבודה, סטודנטיות מגיעות ומחנות במקומם. לרבים מהתושבים אין חניות פרטיות וכשאנחנו חוזרים הביתה אנחנו מחנים בכביש.

"הבעיה היא שכשאנחנו מגיעים הביתה אין חניות פנויות. הסטודנטיות מחנות את הרכבים מ-8:00 עד 20:00 והרבה פעמים כשאנחנו מגיעים עומדת סטודנטית ומסבירה לנו שלמרות שהחנייה ריקה אנחנו לא יכולים להחנות בה, כי היא שומרת אותה לסטודנטית אחרת. לא פעם ולא פעמיים אני רואה כאן נשים קשישות שנאלצות להחנות רחוק מאוד מבתיהן וללכת עם הקניות עד הבית כי אין חנייה פנויה אחת בכל הסביבה".

לפני שבועיים ערך שנקר בביתו אסיפה שאליה הוזמנו דיירי הרחובות הרלוונטיים. "אחרי 50 אנשים נאלצנו להגיד למי שהגיע שאין לנו כבר יותר מקום בסלון. אנחנו מחתימים עכשיו על עצומה ופונים שוב ושוב למכללה ולעירייה כדי שימצאו לנו פתרון. כשפנינו למכללה נאמר לנו שאנחנו צריכים לפנות לעירייה. בעירייה מעבירים אותנו מאחד לשני, אבל אנחנו רוצים לדבר רק עם ראש העיר.

"הייתה אליי פנייה מהעירייה ונאמר לי שיש כוונה לפנות למחלקת הנכסים כדי לאתר מגרש. מבחינתנו זה לא מענה. אנחנו רוצים שברחוב הראשי, טשרניחובסקי, אחת המדרכות תהיה מיועדת אך ורק לתושבי השכונה וניתן יהיה להחנות עם מדבקה מתאימה. חשבנו על עוד כמה אפשרויות, יש כאן גם איזה בסיס צבאי שאולי יכול לתת מענה חלקי, אבל זה פתרון שייקח זמן עד שניתן יהיה לממשו. אנחנו תושבי חיפה, אנחנו משלמים הרבה מאוד ארנונה ואנחנו לא מצפים ממכללת גורדון לספק לנו חניות אלא מהעירייה".

מהעירייה נמסר בתגובה כי הגורמים המקצועיים בעירייה ייפגשו עם התושבים ויקיימו סיור במקום כדי לבחון את פנייתם.