צילום: shutterstock השבוע התקיים באקדמית גורדון בחיפה סימפוזיון שהיווה אירוע פתיחה למרכז החדש ליחסים בינלאומיים שהוקם במכללה. מטרת המרכז היא לשתף פעולה בבניית תוכניות משותפות עם מוסדות נוספים להשכלה גבוהה בארץ ובחו"ל. כמו כן, המרכז מעודד חילופי סטודנטים, מרצים וסגל מינהלי בין האקדמית גורדון למוסדות להשכלה גבוהה בעולם.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

האיחוד האירופי תומך בפעילות מסוג זה שבמסגרתה אנשי סגל אקדמי ומינהלי נוסעים לתקופות של חודש ללמד או להשתלם באוניברסיטאות אחרות
וסטודנטים נוסעים לתקופה של סמסטר ללמוד בחו"ל כחלק מלימודיהם לתואר ראשון או שני.

הסימפוזיון הוא פרי שיתוף פעולה של צוות אנשי אקדמיה ישראלים ובריטים שמטרתו לחקור ולדון בדרכים ובשיטות שיאפשרו לקבוצות מיעוט ולקבוצות שוליים להיות חלק מהחיים האקדמיים וכפועל יוצא - להתמיד בתהליך של למידה לאורך החיים.

במהלך הסימפוזיון נערך דיון בקיפוחן של קבוצות מיעוט, שהן תולדה של מדיניות המוסדות להשכלה גבוהה בחברה המערבית. כמו כן, הועלו הצעות לשיפור המציאות הקיימת שהרעיון העומד בבסיסן הוא יצירת מרחבים לשינוי חברתי במוסדות אלה. "השינוי המיוחל יאפשר לכלל הסטודנטים לעבור תהליך משמעותי של צמיחה אישית ומקצועית ולהפוך לסוכני שינוי בקהילה ובחברה שבה הם חיים ומלמדים", אמרו בגורדון.