צילום: קרן נתנזון יו"ר אתו"ס דני נישליס הודיע השבוע כי הוא מסיים את תפקידו בחברה העירונית לאמנות, תרבות וספורט. לדבריו, סיבת הפרישה היא רצונו לסיים "מסע הכפשות" שהתנהל נגדו ונגד משפחתו בחצי השנה האחרונה, שבמהלכו נדון מינויו ליו"ר אתו"ס בוועדת המינויים של משרד הפנים.

כזכור, נישליס, המכהן כמנכ"ל רדיו חיפה, התמודד בבחירות המקומיות האחרונות ברשימתו של ראש העיר יונה יהב ונכנס למועצת העיר. זמן קצר לאחר הבחירות הוא מונה ליו"ר דירקטוריון אתו"ס אך נאלץ להתפטר מחברותו במועצת העיר לאחר שמועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו קבעה כי לא יוכל להמשיך לכהן במועצה בצד המשך פעילותו ברדיו חיפה. לאחר התפטרותו ממועצת העיר הועבר מינויו באתו"ס לבחינת ועדת המינויים במשרד הפנים.

נישליס הודיע בסוף השבוע שעבר ליהב כי אין בכוונתו להמתין לתשובת הוועדה וכי הוא מסיים את תפקידו באתו"ס. "לפני מספר ימים ביקשתי את ראש העיר לשחרר אותי מתפקיד יו"ר אתו"ס", אמר נישליס בעקבות התפטרותו, "בחצי השנה האחרונה, שבה דנה ועדת המינויים של משרד הפנים במינוי, עברנו בני משפחתי ואני מסע הכפשות מתוזמר על-ידי בעלי אינטרסים פוליטיים בעיר. אין בכוונתי לסבול זאת עוד.

"בשנה האחרונה עברה חברת אתו"ס תנופה ופיתוח והיא עומדת היום במרכז העשייה התרבותית של חיפה. אני שמח שהתאפשר לי להוביל אותה למקום שבו היא נמצאת היום. נהניתי מכל רגע. מצאתי בחברה אנשים מעולים שעושים את תפקידם מכל הלב והנשמה ומחויבים לעשייה תרבותית וספורטיבית למען הציבור בחיפה. היה לי לעונג להכיר אותם ולעבוד עימם. אני מודה לראש העיר על התמיכה והגיבוי לאורך הדרך. אמשיך לתרום לחיפה - שאותה אני אוהב - בתפקידי כמנכ"ל רדיו חיפה, בעשייתי ארוכת השנים למען הקהילה ובכל מסגרת אחרת שאתבקש".