צילום: shutterstock יותר מ-250 משתתפים הגיעו בסוף השבוע שעבר לתחרות "עקב הזהב 2014", תחרות מלכת הדראג של הצפון אותה אירגן הליין הגאה של חיפה, "אוברקיטש", בפאב הסינקופה. "התחלנו מסורת", ציינו המארגנים.

את המקום הראשון בתחרות קטפה מלכת הדראג גבריאלה מלכי, שביומיום עונה לשם עידני סעדה, שחי בבאר-שבע בקומונה שיתופית של בוגרי הנוער העובד והלומד, מדריך חניכים מצפון-אמריקה ואוהב לשיר ולרקוד. המנצחת זכתה ביום צילומים הכולל סטיילינג אישי, איפור והפקת בוק מקצועי כדי שיסייע לה להמשיך ולפרוץ.

את התחרות הנחתה מלכת הדראג הצפונית זוהרה פלטינום (זוהר אביגדורי) ובצוות השיפוט ישבו כתב "מאקו" ג'ורג' אבני, מלכת הדראג חילבה בת-סלוף ומנהל תיאטרון הסטודיו יונתן שוורץ. "אנחנו שמחים שהצלחנו להעניק לחיפאים חוויה אחרת", אמרו המארגנים קובי אביטל ואסף זגריזק, "חוויה הרואה בשונות מינית ומגדרית יופי, אהבה ושמחה גדולה. ראינו גם פנים חדשות של חיפאים וחיפאיות בני כל הגילים, סטרייטים ולהט"בים כאחד. חיפה צמאה לאירועים כאלה".

"מדי שנה מתקיימת בחיפה תחרות מלכת היופי של ישראל שבה נשפכים מיליונים בשביל להציג נוף בהאי בצד רדידות, החפצה נשית ושוביניזם", הוסיפו המארגנים, "חיפה ראויה ליותר. האלטרנטיבה התרבותית שאנחנו מעמידים רואה בשוני יופי. טקס 'עקב הזהב 2014' מעמיד אלטרנטיבה של גיוון, פתיחות ואהבה. מופע של סאטירה חדה ונוקבת, בידור ושחרור. אם חיפה חפצת חיים, חדשנות, תרבות ומגוון, היא זקוקה לקהילה הגאה לא פחות ממה שהקהילה זקוקה לעירייה".