צילום: shutterstock לרגל היום הלאומי לבטיחות בדרכים שצוין לאחרונה קיימו מתנדבי מועדון אור ירוק בחיפה ובטירת-כרמל סקר בקרב התושבים במטרה לברר את תחושתם לגבי רמת הבטיחות בדרכים בעירם. בסקר נשאלו 60 תושבי חיפה ו-50 תושבי טירת-כרמל על תחושתם באשר למצב הבטיחות בדרכים בעירם והם נתנו את הציונים הממוצעים 7.2 ו-5.2 בהתאמה. מהסקר עולה כי תושבי חיפה נותנים ציון נמוך מאוד לתחושת הבטיחות בדרכים שלהם ואילו בטירת-כרמל תחושת הביטחון בינונית מאוד.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

מטרת הסקר הייתה להביא לידיעת ראשי הערים את דעתם של התושבים על התחום כדי להעלות למודעותם כי עליהם לפעול בנושא זה. כדי לבצע את
הסקר הציבו מתנדבי מועדוני אור ירוק דוכנים במקומות מרכזיים בשתי הערים ותישאלו את העוברים והשבים כדי לבדוק את תחושת הבטיחות שלהם בנושא הבטיחות בדרכים. המתנדבים מקווים כי ראשי הערים יתייחסו לנתונים בכובד ראש ויחלו לנקוט פעולות למען תחושת הבטיחות בדרכים של תושביהם.

מעמותת אור ירוק נמסר: "מהסקרים שביצעו מועדוני אור ירוק ניתן לראות בבירור כי בטירת-כרמל ובעיקר בחיפה שביעות רצונם של התושבים נמוכה בכל מה שקשור לבטיחות בדרכים. על העיריות לפעול למען בטיחות התושבים. יש לשפר את מצב התשתיות, להגביר את האכיפה ולהעלות את מודעות כל האוכלוסיות בערים לנושא הבטיחות בדרכים. רק כך ניתן יהיה להפחית את מספר הנפגעים בתאונות דרכים".