צילום: אבי רוקח אלפי נזקקים משוועים לציוד בחורף, בעוד שמלאי עצום של ציוד לא מנוצל. בחברות רבות ישנן כמויות עצומות של עודפי ייצור, סוג ב', פגמים, החזרות של סחורה, שסתם מעלה אבק, בעוד שנזקקים בחיפה משוועים לקבל בגדי חורף, שמיכות ותנורים. כך אומר הרב יהושוע ראוכברגר, פעיל בעמותת לב ח"ש המסייעת לנזקקי חיפה.

השבוע שעבר היה קר וגשום במיוחד בחיפה. לנזקקים רבים לא היה ציוד חורף מתאים ומחסני עמותת לב ח"ש ברחוב יל"ג בהדר קרסו עקב הביקוש האדיר של נזקקים שביקשו ציוד חורפי. החורף השנה צפוי להיות קר יותר משנים קודמות ובכל זאת ציוד רב בעיקר ביגוד שוכב סתם במחסנים, ולא מגיע למי שבאמת צריך אותו. כך מקונן הרב יהושוע ראוכברגר מעמותת לב ח"ש שמתחנן לקבל סיוע לנזקקים.

לדברי ראוכברגר, חברות מסחריות וגופים רבים יכלו לפתור את הבעיה לכל אלפי נזקקי חיפה לו רק היו מגלים נכונות לתרום ולסייע: "הפתרון צריך להיות אצל הגופים הגדולים. אני שמח שאנשים מביאים לי תנור מהבוידם, אבל הישועה לא תבוא מאזרח זה או אחר. אני יוצא בקריאה ומתחנן לכל החברות והעסקים הגדולים בחיפה לתפוס יוזמה ולארגן לנו מבצעי התרמה של ציוד לחורף, כי נכון לעכשיו יש פונים רבים שפנו אלינו וטרם קבלו פתרון לבעיה שלהם".