צילום: shutterstock מגמה חדשה בולטת בקו הרקיע החדש של חיפה ובכך היא מצטרפת לערים שהקרב על הבנייה לגובה בתחומן מתחמם. בשנתיים האחרונות אנו רואים גידול של הבנייה לגובה, בעיר ואף על רכס הכרמל. למעשה, בשנים 2013-2012 החלו פרויקטים שונים של בניית מגדלי מגורים בני תשע קומות ויותר המהווים כ-40 אחוז מהתחלות הבנייה. כך מסביר עו"ד שחר לוינזון ממשרד יוסף ישורון ושות'.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

לאורך השנים הונהגה בעיר מדיניות של "מסמך מדיניות רכס הכרמל", שהגבילה את הבנייה לגובה בעיר בדגש על רכס הכרמל, פרט לשבירת קו הרקיע על-ידי מגדל האוניברסיטה ומגדלי פנורמה במרכז הכרמל. בשנים האחרונות, עקב
מצוקת הדיור ויוקר המחיה מנסים בעיר, כפי שנעשה ברחבי הארץ, לבנות מגדלי מגורים לגובה כדי להגדיל את היצע הדיור ובכך להוריד את מחירי הנדל"ן. עקב כך אנו רואים בשנתיים האחרונות שינוי מגמה מובהק והתחלות רבות של בנייה לגובה במקומות שונים בעיר.

עו"ד לוינזון: "על יתרונות מגורים במגדל דירות לגובה הדעות חלוקות. מגדלי דירות מעניקים מצד אחד איכות חיים, יוקרה, שקט, ביטחון, אוויר ונוף, אך גם דורשים עלויות ניהול המרחיקות בהכרח את היצע הדירות ממעמד הביניים הנלחם ביוקר המחיה מכיוון שבכל מקרה הוא לא יוכל להרשות לעצמו לקנות דירה במגדל דירות. אישור תוכניות של בניית מגדלי מגורים לגובה הם עוד צעד של חיפה בכיוון התחדשות עירונית כולל. בכל הערים הגדולות בעולם בונים אזורי מגדלי מגורים גבוהים שבבוקר משמשים גם אזורי מסחר ומשרדים עם שירותים נוספים.