צילום: shutterstock במהלך אימון בוקר שגרתי שערכו לוחמי הקומנדו הימי סמוך לבסיס השייטת בעתלית הבחינו בדולפין מסוג סטנלה מפוספסת המתקרב למים הרדודים בקו החוף.

החיילים שהופתעו מאוד מהאורח הלא צפוי סייעו לו וטיפלו בו ובמקביל עידכנו את אנשי עמותת מחמל"י (מרכז חקר מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל) שהדריכו אותם כיצד לטפל בדולפין. לאחר מכן הוחלט להעביר את הדולפין לטיפול רפואי אצל וטרינר של רשות הטבע והגנים במרכז האישוש במכמורת, אך בדרך הדולפין לא הצליח לשרוד ומת.

גופתו הועברה על-ידי עמותת מחמל"י לנתיחה שלאחר המוות כדי לבדוק את הסיבה למותו והתברר כי קיבתו הייתה ריקה לגמרי מכיוון שככל הנראה הוא לא אכל זמן רב. כמו כן התברר כי היה חולה מאוד.

מעמותת מחמל"י נמסר: "הדולפין שנמצא בחוף בעתלית התקשה לשחות וסבל מחוסר אוריינטציה, מה שהעיד על פגיעה קשה של וירוס במערכת העצבית שלו ועל מצב סופני. בהתייעצות עם ד"ר רוני קינג, וטרינר רשות הטבע והגנים, הוחלט על הפעלת פרוטוקול טיפול מוסכם ומקובל בעולם והדולפין פונה לטיפול וטרינרי במרכז האישוש במכמורת אך לצערנו הוא מת בדרכו לטיפול הרפואי.

"לעמותת מחמל"י יש ניסיון רב בטיפול במקרים מצערים דומים. יותר מ-15 מקרים של דולפינים מסוג סנטלה מפוספס תועדו בחמש השנים האחרונות. אנו מקווים שלא ניתקל עוד במקרים שכאלה ונזכה ליהנות ממראה דולפינים חיים, בריאים, שמחים וחופשיים בלבד".