צילום: shutterstock תלמידי בית הספר היסודי דינור בשכונת יזרעאליה פונו השבוע עקב שריפה שפרצה בארון החשמל המרכזי. זו הפעם השלישית מאז תחילת שנת הלימודים שפורצת בבית הספר שריפה שמקורה בארון החשמל הראשי. "השריפה גרמה לבהלה גדולה בקרב התלמידים", סיפרה אחת המורות.

עובדת נוספת בבית הספר סיפרה כי הייתה עדה לשיחה של עובדים בבית הספר עם גורמים בעירייה ובה התריעו על אסון שעלול להתרחש אם נושא המתח החשמלי לא יתוקן. השבוע כאמור פרצה שוב שריפה עקב תקלה בארון החשמל.

"נאלצנו שוב לפנות את התלמידים ומזל שזה הסתיים ככה. בפעם הבאה אולי לא יהיו ניסים", אמרה אחת המורות בבית הספר, "מישהו צריך לקחת אחריות על הנושא ולתקן מה שצריך. לא ייתכן שיודעים על תקלה או על מתח שאינו מספיק להכיל את העומס של בית הספר וממשיכים הלאה בלי לטפל בנושא. לצערנו, רק כשקורה אסון מתעוררים ומתחילים לשאול שאלות. במקום להמתין לאסון או לשריפה גדולה עדיף לטפל בבעיה מיד".ל"ידיעות חיפה" נודע כי בכוונת ההורים להשבית את הלימודים בבית הספר אם הנושא לא יטופל מיד. "לא יעלה על הדעת שאחרי הפעם הראשונה שבה פרצה שריפה בארון החשמל לא טיפלו מיד בנושא", אמר אחד ההורים, "לא נמתין שיקרה אסון. אנו דורשים מהממונים על הביטחון בעירייה לדאוג לתיקון הבעיה מיד. לא נשאר בחיבוק ידיים ונעמוד מהצד. בכוונתנו לתת לא יותר מיומיים לתיקון הבעיה. אם הנושא לא יטופל נשבית את הלימודים בבית הספר".

מהעירייה נמסר בתגובה: "בארון החשמל הייתה לפני כחצי שנה תקלה שתוקנה וטופלה באופן מלא על-ידי חשמלאי מוסמך שאישר את בטיחות הארון ותקינותו. בעקבות השריפה שפרצה בארון הנחתה העירייה על עריכת בדיקה מקיפה של כל מערכת החשמל בבית הספר כדי להבטיח את תקינותה ולמנוע הישנות מקרים דומים בעתיד. יודגש כי שתי התקלות (ולא שלוש) טופלו באופן מיידי תוך נקיטת כל אמצעי הבטיחות הנדרשים ובכלל זה פינוי התלמידים".