צילום: shutterstock השבוע יצוין יום המורה החיפאי שהפך למסורת בעיר בכל בתי הספר. היום ייפתח בקבלות פנים חגיגיות שבהן יגישו ועדי ההורים והתלמידים איגרות ברכה ותודה אישיות למורים. דף הפייסבוק של העירייה יוקדש ביום זה לפרסום מכתבי תודה של תלמידי העיר ובוגרים למורים שהטביעו עליהם את חותמם, השפיעו על חייהם והפכו את שהותם בבית הספר לחוויה לימודית מסוג אחר.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בהמשך יתקיימו בבתי הספר פעילויות תרבות, העשרה וחברה, במטרה להעמיק את הקשר ואת הדיאלוג בין ההורים, התלמידים והמורים, ולהעלות את המודעות להשפעתם החשובה של המורים על הדורות הבאים.

בבתי הספר היסודיים יקשטו התלמידים וההורים את חדרי המורים ויקיימו הפעלות שונות. בחלק מבתי הספר יחליפו ההורים את המורים בכיתות למשך שעה אחת וישוחחו עם התלמידים על חשיבות תפקידו של המורה בעיצוב החברה. בבתי הספר התיכוניים יעסקו התלמידים בדמות המחנך כמורה דרך.

תלמידי עירוני ה' ועירוני ג' יעבירו שיעורים בנושא לתלמידי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים. בעירוני ה' ייחנך מרכז המורים החדש, והתלמידים יראיינו את המורים על תפיסת עולמם החינוכית. בעירוני א' הפיקו התלמידים סרטון על הווי בית הספר וחשיבות המורים בחייהם. בתיכון חוגים יעסקו המורים בחשיבות ההומור בחיי היומיום. בתיכון אליאנס יתקיימו שיעורים שבהם תוצג השאלה "למה להיות מורה?". בשעות אחר הצהריים והערב ישתתפו המורים בסדנאות העשרה, הופעות, הרצאות בנושא מנהיגות וטיפולים אלטרנטיביים.

יום המורה נערך ביוזמת מערך מיתוג וצמיחת מערכת החינוך כחלק מהיעד שהציב ראש העיר, יונה, יהב לחיזוק מעמד המורים והעצמתם ברמה האישית
והמקצועית. תוכנית העבודה בנושא נכתבה על בסיס סקר מקיף שנערך לפני כשלוש שנים בקרב כלל מורי בתי הספר העל-יסודיים.

על בסיס מסקנות הסקר גובשו דרכים לחיזוק תחושת השייכות של המורים לבתי הספר הציבוריים. בכל אחד מבתי הספר נבנו תוכניות להעצמת המורים, נערכו מפגשי גיבוש, זיהוי חוזקות ושיחות משוב מובנות בין המנהלים למורים, עוצבו סביבות לימודיות ברוח הצלחות בית הספר ומוסדו מפגשי פורום חינוך ורוח כפלטפורמה להרחבת אופקים עבור מנהלי בתי הספר. השנה החלה מערכת החינוך בקיום סדנאות חשיבה חיובית בשיתוף ד"ר טל בן-שחר.

יהב: "יום המורה שאנו חוגגים בחיפה הוא יום הוקרה והערכה למורים שמופקדים על חינוך הדור הצעיר והכנתו לאתגרי המחר העומדים בפניו. המורים מתווים את הדרך עבור ילדינו, הם אלו המסייעים להם בהגשמת חלומותיהם, מעודדים אותם ותומכים בהם לאורך תהליך התבגרותם. מערכת החינוך העירונית שמה לה למטרה להעניק למורים ולהנהלות בתי הספר את הכלים הטובים ביותר להשגת יעדיהם. יום המורה החיפאי שהחלטנו להפוך למסורת בעיר מעניק לכולנו הזדמנות להציב את המורים במרכז ולהגיד להם תודה".