צילום: shutterstock השבוע יצא מנהל המחוז של שירותי בריאות כללית אינג' שלמה פרי בקריאה לרופאים הצעירים להתמחות ברפואת משפחה וילדים ובתמורה תממן הקופה את לימודי ההתמחות.

הצעתו של פרי באה בעקבות מחסור חמור ברופאי משפחה וילדים מכיוון שלדבריו, "מדובר בשני תחומים שכמעט לא עוסקים ברפואה פרטית. לכללית יש את המחלקה הטובה ביותר ברפואת משפחה ולכן כל בוגריה עוברים כמעט ללא יוצא מן הכלל את הבחינות בסוף תקופת ההתמחות".

שירותי בריאות כללית נקלעו למחסור חמור ברופאי משפחה לאחר שחלק מהרופאים פרשו לגמלאות ובמקומם לא הגיעו חדשים. כעת מוטרד פרי גם מהעובדה שהכנסת התפזרה ויש ממשלת מעבר, ולכן אין מי שיקבל החלטות בתחום הבריאות. פרי: "יש לנו גם מענק עידוד לרופאים בפריפריה וחיפה, למרות שאינה פריפריה, נכללת בתוכנית. כעת הכנסת התפזרה ועד לבחירות אין עם מי לדבר. הכול תקוע וגם אין תקציבי עידוד לרופאים הצעירים".

פרי גם מתריע מפני מחסור ברופאי העור אולם שלא כמו בקרב רופאי המשפחה שאינם בוחרים להתמחות בתחום, בקרב המבקשים להתמחות ברפואת עור הבעיה אחרת. "אם בהתמחות ברפואת משפחה עלינו לעודד ולשכנע רופאים להתמחות, ברפואת עור הבעיה אינה מגיעה מכיוון הרופאים", מסביר פרי.

"בעור יש רשימה ארוכה של רופאים המבקשים להתמחות, פשוט לא בכל בתי החולים יש מחלקות לרפואת עור. היכן שכבר יש מחלקות הן קטנות וחלקן אינן מוסמכות להסמיך רופאים ומתמחים. כך שנוצר מצב שגם כשיש רופאים שמעוניינים להתמחות ברפואת עור אין להם היכן לעשות זאת".