צילום: shutterstock ראש העיר יונה יהב הורה על הקמת מסגרת של גן וכיתה א' דו-לשוניים בתוך מערכת החינוך העירונית משנת הלימודים הבאה.

הפעוטון של עמותת יד ביד, שפתחו לפני שלוש שנים קבוצת הורים חיפאים כמסגרת פרטית, גדל משנה לשנה והשנה לומדים בו 60 ילדים וילדות בארבע קבוצות גיל. מסגרות החינוך הדו-לשוני בישראל הן לא תופעה חדשה, אך בשנים האחרונות הביקוש לחינוך הדו-לשוני גדל והתופעה מתרחבת וגם בחיפה הולכת ונבנית מסגרת חינוך משותפת ליהודים וערבים הלומדים ומתחנכים בשתי השפות.

בשלוש השנים מאז שקם הגן הדו-לשוני בחיפה הוא ממשיך לגדול ולהתבסס, ולאחרונה אף קיבל הכרה ורישיון של משרד החינוך להפעלתו לילדים עד גיל 5. הורי הילדים והעמותה קיבלו בשמחה ובהתרגשות רבה את ההודעה כי העירייה מתכוונת לפתוח מסגרת המשך ציבורית כבר בשנה הבאה. "מבחינתנו זה צעד חיובי משמעותי למימוש חלום שכולנו עמלים קשה להגשמתו", אומרת רוזאן, אחת האמהות.

"כבר שלוש שנים שהילדים שלנו גדלים ופורחים יחד בשתי שפות ואיתם אנחנו ההורים מנהלים חיי חברה משותפים ושפויים על-אף כל הקשיים מסביב. אנחנו עושים את הדבר הטבעי - לחיות כבני אדם יחד, לא יותר. אנחנו מאמינים שחינוך דו-לשוני משותף הוא הדרך היחידה לגדל דור על אהבת וקבלת האחר וכך ליצור מציאות טובה יותר לילדינו. הידיעה שהילדים שלנו שמכירים זה את זה כמעט כל חייהם וימשיכו לגדול יחד במסגרת בית הספר היא הבטחה לאופק משותף ושפוי לנו אישית ולעיר חיפה בכלל".