צילום: shutterstock אומרים שבני הנוער מנותקים מהמציאות, שהם מרוכזים רק בעצמם, אבל לא כך תלמידי בית הספר הריאלי. אגודת התלמידים בסניף בית בירם פתחה לפני שבוע בקמפיין להעלאת המודעות לעובדות הניקיון בקמפוס.

בקמפיין שהושק השבוע בקמפוס בית בירם מבקשים התלמידים לקדם אווירה של אכפתיות לסביבה ולעובדי הקבלן. התלמידים נקראו לשים לב לכל פיסת נייר או שקית חטיף המתעופפות במדשאות או בסביבת הלמידה תוך כדי גילוי התחשבות במנקות.

במסגרת הקמפיין הציבו התלמידים עמדות ושלטים שעליהם נרשם "כל אחד מרים נייר" ו"תנאי העסקה של המנקות הם גם העניין שלנו" במטרה ליצור הזדהות של התלמידים עם המאבק נגד העסקת עובדי קבלן.

יו"ר אגודת התלמידים בבית בירם של הריאלי רותם גנץ אומר כי לקמפיין הוצבו שני יעדים מרכזיים, אחד מהם הוא הסוגיה החברתית הבוערת של העובדים השקופים, כהגדרתו. "אנחנו מסתכלים על גברים ונשים שאינם עובדים ישירים של בית הספר, שאין להם ביטחון תעסוקתי ואין להם יכולת לחיות בנחת המאפיינת
את תלמידי בית הספר", הסביר גנץ.

עוד מציין יו"ר אגודת התלמידים בבית בירם כי "המטרה השנייה היא שתלמידים יקבלו עליהם אחריות לסביבה האישית שלהם, ינקו סביבם, ירימו את הזבל ויהיו מודעים לכך ששקית החטיף לא נעלמת מהרצפה, היא גורמת כאב גב לעובדת שצריכה להרים אותה מהרצפה. השילוב בין שתי המטרות הוא החזון של האגודה. דאגה חברתית ביד אחת, אחריות וחירות ביד האחרת".