צילום: ויז'ואל פוטוס המרכז האקדמי ויצו חיפה מקיים ביום שלישי הבא יום עיון שבו יידונו השפעותיהן של זכויות הקניין הרוחני על חופש היצירה. בשנים האחרונות משמשות זכויות הקניין הרוחני כלי רב עוצמה בידי תאגידי ענק בינלאומיים בהגנה על אינטרסים מסחריים חובקי עולם. בעזרת מומחים מהאקדמיה ומהפרקטיקה המשפטית ייבחנו המגבלות שמטילות זכויות יוצרים על יוצרים בתחומים שונים כגון צילום, אופנה ותקשורת החזותית.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"יום העיון מתמקד בסוגיה כאובה ליוצרים רבים - ההגבלות על חופש היצירה", אמרה עורכת יום העיון ד"ר גלית וולנר, "החל בזכויות יוצרים שמוגנות
בקפדנות יתרה ולא מאפשרות יצירת שיח חדש וכלה בסוגיות של פגיעה ברגשות הציבור. אנחנו נמצאים על סיפו של עידן חדש בזכויות יוצרים שבו ברירת המחדל אינה בהכרח 'כל הזכויות שמורות'. בעידן האינטרנט ורישיונות השימוש החדשניים נשמרות רק חלק מהזכויות, ויוצרים מקדמים את יצירתם על דרך הפצתה באופן פתוח שמעודד שימוש חוזר. המרכז האקדמי ויצו חיפה שם לו למטרה לחקור את אזורי הספר הללו ובכך לקדם את היצירה המקורית בישראל".

"אנחנו רואים חשיבות רבה בחשיפת האספקטים המגוונים של הנושא לסטודנטים ולסגל שלנו" הסבירה ראשת המינהל האקדמי במרכז האקדמי ויצו, נירה נחמולי. "ההחלטה לקיים את יום העיון נבעה משיחות בתוך המכללה שבהן הנושא שב ועלה. ידוע לנו ששאלות בנושא זכויות יוצרים מעניינות מאוד גם את ציבור היוצרים וגם קהל מחוץ לאקדמיה, ולכן החלטנו לזמן אלינו את מיטב המומחים בארץ לתת מענה רחב ככל הניתן לסוגיות אלה שעומדות במבחן מדי יום עם ההשתנות התדירה של המדיה והפלטפורמות שבהן מוצגות יצירות בעידן הדיגיטלי".