צילום: shutterstock תינוקת שהגיעה לקבלת טיפול במרפאה בצפון הובהלה לבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר שבמהלך הטיפול גלשה צינורית שהוחדרה לאפה ישירות לקיבתה. הפעוטה נולדה עם היצרויות בדרכי הנשימה, פגם מולד נדיר יחסית המונע ממנה לנשום כהלכה דרך הנחיריים.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

במרפאה שבה טופלה עשה הצוות הרפואי שימוש בצינורית דקיקה כדי להרחיב את נחיריה ולסייע לה לנשום טוב יותר, אך במהלך הטיפול גלשה הצינורית ממסלולה המיועד והגיעה לקיבתה של התינוקת. בשל גודלה - שישה ס"מ אורכה ושלושה מ"מ קוטרה - שללו הרופאים את האפשרות שהצינורית תצא מקיבתה הזעירה של התינוקת באופן טבעי. מנגד עלה חשש שהיא תגרום לחסימת הקיבה, והוחלט להעבירה למיון בית החולים רות רפפורט לילדים ברמב"ם להמשך טיפול.

מנהל יחידת גסטרו ילדים ברמב"ם, פרופ' רון שאול, אמר כי שליפת עצמים מקיבתם של ילדים היא הליך רפואי שגרתי, אם כי לעתים מורכב. לדבריו,
מקרה זה הוביל להליך מורכב אף יותר.

פרופ' שאול: "חודש וחצי הוא לא גיל של שאיפת עצמים זרים או בליעתם שכן בגיל כזה הפעוטות עדיין לא זוחלים ואינם מגיעים בכוחות עצמם לעצמים שניתנים לבליעה. זו הסיבה שאנחנו לא מרבים לבצע פרוצדורות רפואיות של שליפת עצמים מילדים כה קטנים, פעולה עדינה ומורכבת בהתחשב בגילה הצעיר של המטופלת".

תחת טשטוש הוציא הצוות הרפואי את הצינורית בתהליך הנקרא גסטרוסקופיה, הכולל את שליפת הצינורית באמצעות סיב אופטי מונחה מצלמה זעירה. ברמב"ם דיווחו כי ההליך הסתיים בהצלחה ולאחר שנותרה להשגחה בבית החולים למשך הלילה שוחררה התינוקת לביתה בתחילת השבוע.