צילום: מתן וסרמן צפויה התחזקות משמעותית ליהדות התורה בבחירות הקרובות, כך מעריכים עסקנים פוליטיים ופעילים של יהדות התורה, רשימה המורכבת מהמפלגות אגודת ישראל ודגל התורה שבאופן מסורתי רצות יחד בבחירות לכנסת.

אחרי שבבחירות הקודמות ב-2013 התחזקה הרשימה המשותפת לכנסת, וגם בבחירות למועצת העיר הוכיח את עצמו החיבור בין יהדות התורה לש"ס, פעילים חרדים בחיפה מאמינים שגם בבחירות לכנסת ה-20 תקבל יהדות התורה בחיפה מספר קולות גבוה בהרבה מהשיעור היחסי של החרדים בקרב תושבי העיר. לדברי פעילים במגזר החרדי, הציבור לא ייתן ליאיר לפיד ולמפלגת יש עתיד את אותו הכוח שהם קיבלו בבחירות הקודמות, ולאחר שהוא נוכח לדעת שכאשר המפלגות החרדיות נותרות מחוץ לממשלה כלום לא משתנה תירשם נטייה בחזרה למפלגות החרדיות, כלומר ליהדות התורה ולש"ס.

בשלב זה טרם אוישו מטות הבחירות ביהדות התורה ולכן פעילים שרואים בעצמם מועמדים לתפקידים שונים במערכת הבחירות מדברים שלא לייחוס. אחד הפעילים הבכירים ביותר במגזר החרדי בחיפה הסביר ל"ידיעות חיפה" את הסיבה לאופטימיות השוררת ביהדות התורה: "כל השנים כשישבנו בממשלה הציבור הטיח בנו שבגללנו הכול לא בסדר.

"אנחנו מחזיקים את ועדת הכספים, אנחנו פרזיטים, אנחנו רק מעבירים כספים לישיבות ואנחנו אשמים בכול, מיוקר המחיה ועד לשיעורי האבטלה. אז הנה, שנתיים היינו בחוץ, יאיר לפיד ניהל את משרד האוצר, יוקר המחיה עלה, הבעיות שהיו קודם לא השתנו, השנתיים שבהן לא הייתה שום מפלגה חרדית בממשלה לא היו שנתיים טובות, בלשון המעטה, ועכשיו הציבור פתאום מתגעגע לממשלה עם החרדים. התחושה הזו תבוא לידי ביטוי בקלפי כי הוכח בצורה חד-משמעית שהמדינה צריכה את החרדים בקואליציה".