הישג ראשון לתושבי הרחובות הסמוכים למכללת גורדון בכרמל הצרפתי. בתום שיחה עם ראש העיר יונה יהב הוחלט כי העירייה תסמן את המדרכות ברחובות טשרניחובסקי ואדמונד פלג בכחול-לבן ותיתן לתושבים תווי חנייה אזוריים, בהתאם לבקשתם. כזכור, בשבועות האחרונים מנהלים תושבי הרחובות הסמוכים למכללה מאבק על הזכות לחנות ליד ביתם, זאת בזמן שהסטודנטים מחנים את רכביהם ליד המכללה מ-8:00 בבוקר עד 20:00 ומונעים בכך מהתושבים חנייה ליד הבית.

"נציגי השכונה נפגשו עם יהב ועם עובדי העירייה האמונים על מחלקות התנועה והחנייה", סיפר השבוע אחד הפעילים המרכזיים במאבק, "הפגישה נמשכה כשעה וחצי. תיארנו את הבעיה, נתנו דוגמאות וגם הצענו את מה שלדעתנו עשוי לפתור את הבעיה. יהב הבין את הבעיה וקיבל אותה. הוא גילה נכונות למצוא פתרונות בשיתוף התושבים ולא לכפות עלינו פתרון מלמעלה. הפתרון המסתמן הוא סימון הרחובות הרלוונטיים בכחול-לבן. כמו כן תיבדק האפשרות להכשיר לחנייה מגרש ריק בקצה רחוב אדמונד פלג שיכול להכיל כ-30 רכבים לפחות. מהשיחה הבנו שהמטרה של העירייה היא לעודד את הסטודנטים המגיעים למכללה ברכב פרטי לחנות לאורך דרך צרפת, באזור בית הלוחם, וכן באזור אולם קריגר, אזורים שאינם סמוכים לבתי התושבים. תיבחן גם האפשרות להרחיב את שטח החנייה ברחוב אדמונד פלג".

פתרון נוסף שהועלה במפגש הוא הפעלת מערכת הסעות (שאטלים) למכללה ובחזרה ממגרשי חנייה מרוחקים יותר. עדיין לא ברור מי אמור לשאת בעלות ההסעות, תושבי חיפה או המכללה. בימים הקרובים יערכו אנשי מחלקת החנייה בעירייה סיור נוסף בשכונה עם נציגי התושבים ויחדיו יבחנו את כל הפתרונות האפשריים.

כזכור, בשבועות האחרונים מקיימים תושבי הכרמל הצרפתי הפגנות ופעילויות מחאה על-כך שמקומות חנייה רבים סמוך למכללת גורדון, שעד לאחרונה שימשו את תושבי השכונה, נתפסים בבקרים על-ידי סטודנטים לאורך כל שעות היום. הפעילות האחרונה הייתה הפגנה בשערי המכללה שאליה הצטרפו גם מספר סטודנטיות. לטענת התושבים, אחד הקשיים הגדולים הוא בכך שבשכונה מתגוררים גמלאים רבים והם מתקשים להחנות את רכבם רחוק מהבית ולצעוד עד אליו, בעיקר כשהם חוזרים עמוסים בסלי קניות. התושבים מדגישים כי הם דורשים מהעירייה מענה לבעיה שנוצרה בעקבות העלייה במספר הסטודנטים במכללה בלי שנוספו מקומות חנייה למכללה עצמה.