צילום: ויז'ואל/פוטוס ערנותם של המאבטחים בכניסה למפעל חיפה כימיקלים מנעה בשבוע שעבר אסון כשמשאית עמוסה באבני חצץ הגיעה לשער המפעל ונהגהּ נראה להם שתוי.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

ביום שני בצהריים הגיעה לשער המפעל משאית פול-טריילר עמוסה באבני חצץ במשקל כולל של 65 טון. המאבטחים בשער המפעל חשדו כי הנהג שיכור והזעיקו את המשטרה. למקום הגיע צוות של משטרת התנועה ועיכב את הנהג לבדיקת "ינשוף". בבדיקה נמצא כי הנהג אכן שתוי וכי רמת האלכוהול בדמו היא 1,295 מק"ג לליטר. לחובת הנהג, תושב ביר אל-מכסור בן 40, רשומות 50 הרשעות תעבורה קודמות.

הוא נעצר מיד ביום שלישי ומעצרו הוארך ביומיים. בתוך כך רשיונו נפסל מינהלית והמשאית הושבתה ל-30 יום. הטיפול בו הועבר לחוליית הפסולים בתחנת זבולון. ביום שלישי, יום לאחר שנהג המשאית נתפס כשהוא נוהג שתוי, הוגש נגדו כתב אישום עם בקשה למעצר ופסילת רישיון עד תום ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו.

ובנושא אחר, ערנותו של שוטר סיור מש"ק הדר, רוני דמין, הביאה למעצרו של תושב העיר, בן 26 , החשוד בכיוס. ביום שלישי בשעות הבוקר הבחין השוטר
בגבר חשוד בתחנת אוטובוס בהדר, הגבר נצמד בתוך האוטובוס לקשיש, הכניס את ידו לתיקו ושלף את ארנקו.

השוטר שהבחין בנעשה רץ אל תוך האוטובוס ועצר את החשוד כשהארנק הגנוב בידו. בכיסיו של החשוד נמצאו גם שני פלאפונים החשודים כגנובים. בעליהם אותרו והם הושבו אליהם. חוקרי תחנת חיפה ביקשו ברביעי בבוקר להאריך את מעצרו.

בנוסף, תלונה של מעסיק שהוגשה בשלישי בתחנת טירת כרמל על היעדרות אחד העובדים הובילה למעצרם של הנעדר וחברו, המצויים בשנות העשרים לחייהם, בגין חשד להחזקת חומרים אסורים. שוטרי התחנה שהחלו לסרוק אחר הנעדר, והגיעו לביתו הופתעו לגלות בביתו של הנעדר חומר החשוד כסם במשקל של עשרות גרמים. בחיפוש שנעשה מאוחר יותר בבית חברו של הנעדר נמצא חומר נוסף החשוד גם הוא כחומר אסור לשימוש והחזקה במשקל של מאות גרמים. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם.