צילום: index open "בסקרים שקיימה מפלגת עלה ירוק באוניברסיטת חיפה היא מקבלת מהסטודנטים 30-20 מנדטים. ל'קנאביס', אתר האינטרנט הפופולרי ביותר בתחום, נכנסים מדי יום עשרות אלפי גולשים סטודנטים. שיעור צרכני הקנאביס בקרב הסטודנטים גבוה ביותר ולהערכתי חצי מהסטודנטים עישנו סמים.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

אמנם בסקרים שנעשים רק 30 אחוז מכלל הסטודנטים מודים שעישנו קנאביס, אבל זה בעיקר כיוון שתמיד יש את אלו שמפחדים, גם בסקרים אנונימיים, להודות במעשה. גם המתרגלים והמרצים מעשנים קנאביס", אמר אורן ליבוביץ', יזם, איש היי-טק, מפעיל אתר "קנאביס" ומהשבוע גם יו"ר מפלגת עלה ירוק ומי שיוביל אותה במערכת הבחירות לכנסת ה-20.

"בכלל, הגיע הזמן לפוצץ את בלוף הצביעות", אמר ליבוביץ', "הגיע הזמן להודות, כולם בחברה הישראלית מעשנים קנאביס. עורכי דין, רואי חשבון, שופטים, חברי כנסת, כולם. פנינו לגילי מוסינזון, שהיה בשעתו מלך הסלים
הישראלי של הליגה בכדורסל, הצענו לו להצטרף אלינו כי הוא הודה שבזמן שהיה מלך הסלים של הליגה הוא נהג להשתמש בקנאביס, ועד היום הוא מעשן".

על הפוטנציאל בחיפה אמר ליבוביץ': "יש בחיפה עשרות אלפי סטודנטים, באוניברסיטה, בטכניון, בוויצ"ו ובשאר המכללות. אני מאמין שנקבל מהם המון קולות. חוץ מזה אנחנו פונים לציבור החיפאי הצעיר ומציעים עוד הרבה דברים פרט לקנאביס, כמו שמירה על איכות הסביבה, הגנה על זכויות החיות, אקולוגיה, עידוד צמחונות וטבעונות, הגנה על זכויות העובדים הזרים, סובלנות ועידוד למידה אקדמית. בכלל, אנחנו רוצים לעשות את הארץ שלנו למקום שיותר טוב לחיות בו, וזה הרבה מעבר ללגליזציה של הקנאביס. כרגע אנחנו מקימים סניף חיפאי של עלה ירוק וקולטים מתנדבים".