צילום: אלעד גרשגורן סטודנטים ומרצים בטכניון הופתעו לגלות ביום ראשון שעבר בבוקר ציור של צלב קרס על גבי אחד משלטי ההכוונה לבניין אולמן בקמפוס. מיד כשגילו את צלב הקרס הודיעו על-כך הסטודנטים להנהלת הטכניון ואיש אחזקה נשלח מיד להסיר את הציור האנטישמי. במקביל שיגרו פעילי תנועת אם תרצו בטכניון מכתב לנשיא פרופ' פרץ לביא וביקשו את התערבותו בנושא וכן את גינויו.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

במכתבם לנשיא הטכניון כותבים רכז תנועת אם תרצו בטכניון, שרון חיימוב, ורכזת אם תרצו במחוז, אבישג מזל-טוב: "לצערנו אנו מרגישים את הצורך לפנות אליך בנוגע לתופעה חמורה ביותר אשר התרחשה במוסדנו. ביום ראשון נמצא באחת מן המדרגות הסמוכות לבניין אולמן שלט שעליו צויר צלב קרס. אין מספיק מילים לתאר את הזעזוע העמוק שלנו כסטודנטים בטכניון וכאזרחים במדינת ישראל. במשך השנים בונה הטכניון יחסי דו-קיום בין האוכלוסיות השונות הלומדות בו תוך שהוא מעניק לכל סטודנט הזדמנות שווה לממש את הפוטנציאל הטמון בו".

"צלב קרס, שטרם ידוע מי אחראי למעשה נבזה זה, מערער שוב את היחסים בין יהודים וערבים בתוך הקמפוס שעליהם עמלנו במשך שנים. אנו מצפים
ממך ומהנהלת הטכניון שתגנו בצורה ברורה ותפעילו את מירב הסנקציות המשמעתיות הקבועות בתקנון כלפי אירוע זה ושתתדרך את יחידת האבטחה של הטכניון למצוא את האחראים למעשה נבזי זה", כתבו בהמשך.

במכתבם לפרופ' לביא מבקשים הסטודנטים לציין כי הם רואים בטכניון מוסד מוביל בארץ מבחינה אקדמית המשמש דוגמה לדו-קיום פורה, ועם זאת הם כותבים: "אנו פונים אליך בנושא זה מתוך הבנת החשיבות שבגינוי הפעולה והטלת סנקציות משמעתיות על השותפים לה, לצורך שימור הסטטוס שהמוסד המכובד הזה הרוויח ביושר במשך שנים רבות. כמובן אנו מייחסים חשיבות עצומה לתגובתך ולתגובת יתר הנהלת המוסד בנושא".

מנכ"ל תנועת אם תרצו, מתן פלג, אמר בעקבות המקרה כי "הטכניון זה חודשים רבים מנסה להתעלם בכל מחיר מתופעת השנאה הגוברת של הסטודנטים הערבים כלפי הסטודנטים היהודים וכלפי מדינת ישראל. התעלמות שכזו לא רק מחריפה את הבעיה ומעצימה אותה, אלא אף משאירה את הדו-קיום בחיפה כמונח חסר תוכן. יש להילחם בכל מחיר בתופעת ההסתה והקיצוניות של המגזר הערבי בטכניון ולהוציא בכל מחיר את התנועה האסלאמית מגבולות הקמפוס. האחריות מוטלת בראש ובראשונה על הנהלת הטכניון ועל העומד בראשה".

טרם התקבלה תגובת הטכניון.