צילום: רויטרס בעוד שמפלגות אחרות מנסות לשכנע בוחרים פוטנציאליים לא להצביע למפלגות אחרות ובאותו הזמן למשוך בוחרי מפלגות אחרות להצביע עבורן, ביהדות התורה הוחלט כאסטרטגיה לא להשקיע מאמצים בשכנוע ציבור הבוחרים הקבוע לא להצביע לאחרים וגם לא מסתמכים על בוחרי מפלגות אחרות שיצביעו למפלגה.

המאמץ הוא בעיקר לשכנע את קהל המצביעים הקבוע של יהדות התורה להצביע לה. כך מסר ל"ידיעות חיפה" גורם בכיר ביהדות התורה בעיר.

במפלגה המורכבת משתי סיעות, אגודת ישראל ודגל התורה, יודעים כי תומכי שתי סיעות אלו לא יצביעו למפלגות אחרות בשום מקרה. לעומת זאת, יהיה קשה מאוד לשכנע ציבור שאינו חרדי להצביע ליהדות התורה. לכן המפלגה המאוחדת ממקדת את מאמציה בקהל הקבוע שלה כשהמטרה היא לגרום לו להגיע לקלפי ב-17 במרס. השאיפה היא להגיע כמה שיותר קרוב ל-100% הצבעה בקרב אנשי הקהילה החרדית בעיר.

ביהדות התורה צופים גידול במספר הקולות שיקבלו בחיפה בעקבות הגעתם של מאות זוגות צעירים לעיר מאז הבחירות הקודמות והריבוי הטבעי הגבוה במגזר החרדי.

המשמעות היא שנערים חיפאים חרדים רבים, שבבחירות הקודמות לא יכלו להצביע, הגיעו מאז לגיל 18. ביהדות התורה בונים גם על בעלי התשובה הרבים ומציינים כי בחיפה ישנם לא מעט חוזרים בתשובה או "מתחזקים" שצפויים להצביע להם, והם מקווים כי אף חילונים שערכי היהדות חשובים להם יצביעו למפלגה, אולם עיקר המאמץ הוא כאמור בבית פנימה - לשכנע את הציבור החרדי לצאת לקלפי ביום הבחירות.