צילום: shutterstock משרד הבריאות מציג תמונה קשה של חוסר היגיינה בגן ילדים בכרמל בחיפה, ומצביע על ליקויי תברואה חמורים. מדובר במזון המוגש לילדים למרות שפג תוקפו, בעיקר מוצרים רגישים כמו גבינה וחומוס.

תלונות נוספות מדברות על מגבות הידיים של הילדים המשמשות גם לניגוב הפנים של הילדים וגם לניקוי כללי. פח הטיטולים נמצא במטבח ושם גם נמצאת שידת ההחתלה, למרות ששם הילדים אוכלים את ארוחת הצהריים שלהם כשצחנה מהפח ממלאת את החדר. כמו כן, פירות חצויים עומדים במטבח במשך ימים שלמים, יתושים עפים מעליהם והפירות מוגשים ככה לילדים.

שולחי מכתב התלונה לא מבינים כיצד משרד הבריאות אינו עורך ביקורות במקומות כאלה. ל"ידיעות חיפה" נודע עוד כי במהלך השנה ילדים רבים לא חשו בטוב והיו חולים. המידע אף הגיע לאחד ההורים, אך לא נראה כי נעשה צעד משמעותי בנדון, שכן חלוקת המזון פג התוקף נמשך.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "מדובר בפעוטון לתינוקות שאחראי עליו משרד הכלכלה. העברנו את התלונה לממונה המחוזית".

ממשרד הכלכלה נמסר בתגובה: "המשפחתון אינו מוכּר למשרד, ככל הנראה מדובר במסגרת פרטית. מתברר כי אם הילדים נמצאים במסגרת פרטית, הבריאות של ילדיכם אינה מעניינת אף אחד. אין פיקוח של שום גורם ואינכם יכולים לדעת באיזה אוכל מאכילים את ילדיכם ובאיזה מצב תברואתי הם מבלים את ימיהם".