צילום: shutterstock תחת הכותרת "הסטודנט כמוביל שינוי חברתי" פתחה אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה את שנת הלימודים האקדמית. האגודה השיקה שירותים חדשים לרווחת הסטודנטים, שייהנו השנה ממגוון הטבות ברחבי הקמפוס ומסיוע בלימודים.

לאחר שנתיים שבהן נעשתה עבודה מעמיקה בצל המחאה החברתית נגד יוקר המחיה נמסר מהאגודה כי השנה ישופרו השירותים לרווחת הסטודנט ואף יורחבו. בצד השירותים הקיימים יורחב שירות שיעורי עזר ותגבורים מסובסדים על ידי האגודה וכן יפותחו פרויקטים ושיתופי פעולה שונים למציאת פתרונות דיור לסטודנטים ומתן סיוע ליוזמות סטודנטיאליות כגון עסקים של סטודנטים.

בצד כל אלו רואה לנכון אגודת הסטודנטים בראשות קובי רבינוביץ' לקדם את פעילות הסטודנטים בתחום המעורבות החברתית בקהילה. "כל זאת מתוך מודעות לתפקידם ההיסטורי של הסטודנטים מאז ומתמיד בהובלת שינויים חברתיים ופעילויות למען הכלל", אמר רבינוביץ', "המטרה היא לפתח רגישות חברתית ולערות את הסטודנטים בחברה, מחוץ לכותלי הקמפוס".

"האגודה תפעל לקיים שיתופי פעולה עם עמותות שונות בתחומים שונים כגון חינוך, חברה, עלייה, בריאות ורווחה", אמר רבינוביץ'. "לאחר שנתיים של פעילות מאומצת שהתרכזה במאבק ביוקר המחיה ודאגה לרווחת הסטודנטים בכל המישורים, הצלחנו להגיע להישגים נאים בהורדת עלות השירותים לסטודנט. ממקום זה של שמירה על הקיים והרחבת השירותים לסטודנט, אני יכול לומר שהגיעה העת לתרום לקהילה, ושנה זו תוקדש למעורבות בקהילה ולחיזוק הקשר של הסטודנטים עם הקהילה".

גם השנה תמשיך האגודה להפעיל את אולם האירועים באוניברסיטה לקיום חתונות ואירועים מיוחדים אחרים במחירים מיוחדים לסטודנטים. כמו כן, יורחב שירות שיעורי העזר במחיר סמלי לציבור הסטודנטים המתקשים ויוגדלו מספר המלגות לסטודנטים. אגודת הסטודנטים גם מעמידה לרשות הסטודנטים בבניין הראשי מתחם מזון מוזל כולל קפטריה, פיצרייה, חומוסייה, שווארמייה ופלאפלייה. כל הרווחים מופנים לפעילויות למען הסטודנטים במהלך השנה ולמלגות. גם בפינות הקפה "שתיים סוכר" יכולים הסטודנטים ליהנות ממשקאות בסכום סמלי של שני שקלים בלבד.

ברחבי האוניברסיטה פועלים מספר מתחמי מזון. אגודת הסטודנטים עוקבת אחרי בדיקות האיכות של האוניברסיטה ומבצעת פיקוח על תעריף המוצרים. במידת הצורך מתערבת האגודה כדי לשפר את איכות המטבחים ואת ההיגיינה בהם. האגודה מפרסמת את פיקוח המחירים על כלל מתקני המזון בקמפוס וכן את השוואת המחירים בין המתחמים.