צילום: shutterstock דיירי בניין בשדרות המגינים בחיפה טוענים כי כבר חמש שנים הם סובלים מצחנה בלתי נסבלת וממטרד תברואתי קשה, שנגרמים מדירה של שכן שנפטר. לדבריהם, הם פנו לכל הגורמים הרלוונטיים וחלקם אף הגיעו לביקור במקום, הזדעזעו ממצבה של הדירה והבטיחו לטפל במפגע, אך עד היום המצב לא נפתר.

הדירה עומדת פתוחה, וריח של צחנה עולה ממנה. לדברי אחד השכנים, בדירה התגורר שכן ערירי עם שלושה כלבים, שלא ניקה את ביתו במשך 25 שנה ונהג לאגור חפצים שאסף ברחוב. לפני חמש שנים הוא נפטר ושכב מת במשך כמה ימים, עד שפרצו לדירה כדי לבדוק את פשר הסירחון העולה ממנה וגילו את גופתו. אחרי פינוי הגופה הדלת נותרה פתוחה. מאז דיירי הבניין, במיוחד השכנים באותה הקומה, מדווחים על צחנה בלתי נסבלת ועל מפגע תברואתי חמור.

עוד מספרים הדיירים כי המחזה שנגלה לעיניהם לאחר פינוי גופת השכן היה מזעזע ומחפיר. נוסף על מצבה של הדירה, במקרר נשאר אוכל שנרקב ומכיוון שחלונות הדירה נותרו פתוחים, נכנסו לתוכה יונים ובנו בה קנים. בימי החורף חודר הגשם לדירה והמים שמצטברים מושכים יתושים ומזיקים אחרים. "אנחנו חוששים מהתפשטות מגפה", טוענים השכנים. בנוסף, מכיוון שהתשתיות בדירה לא נותקו ומכשירי חשמל פועלים כל הזמן, קיים חשש להתלקחות שריפה שתתפשט לכל הבניין.

לטענת השכנים, הם פנו לכל הגורמים הרלוונטיים - העירייה, משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה וטענו כי זה עניינה של העירייה. לאחר שהדיירים פנו שוב למחלקת פניות הציבור ביקרו במקום שלושה פקחים. בתום ביקורם הודיעו הפקחים כי יטפלו בנושא. אך למרות כל הפניות לעירייה וההבטחות לטפל בנושא דבר לא נעשה והמצב הולך ומחמיר.

לאחר שהעירייה הודיעה לדיירים, לטענתם, כי אין בכוונתה לטפל בנושא, הם פנו לעזרת מערכת "ידיעות חיפה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "למרות שמדובר בנכס בבעלות פרטית, והאחריות לניקיונו מוטלת על בעליו, נוקט אגף הפיקוח הכללי בעירייה את כל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו על מנת שהנכס ינוקה כבר בימים הקרובים".