צילום: shutterstock בני זוג תושבי אזור חיפה הוכרזו פושטי רגל בעקבות כישלון בעסקי נדל"ן, אך למרות מצבם הכספי טוענת האישה כי מאחר שבעלה בגד בה הוא חייב לשלם לה את מלוא כתובּתה. בכתב התביעה, שהוגש לבית הדין הרבני טוענת האישה, שהייתה גם שותפה בעסק: "ללא קשר לפשיטת הרגל שלנו הוא בגד בי והוא לא מסתיר את זה". היא הוסיפה כי במקרה זה יש לפסוק לפי ההלכה שמחייבת את תשלום הכתובּה במקרה של בגידה.

סיפור על בגידה במקום הלא נכון

הבעל, באמצעות עו"ד שרין ורון סולן, טען כי לא מדובר בבגידה. לדבריו, הוא ורעייתו חיים כבר שנתיים בבתים נפרדים. "הקשר עם האישה שאני חי איתה נוצר הרבה אחרי היותי גבר פרוד, לפיכך אני לא בוגד", אמר הבעל. עו"ד רון סולן הוסיף כי הבעל עובד אצל בת זוגו החדשה ומשתכר היטב."היא דואגת שתהיה לי הכנסה קבועה", הצהיר הבעל, "ואשתי צריכה להודות לה על כך, כי בזכותה אני משלם דמי מזונות לילדים. אבל במקום זה היא תוקפת את המאהבת". עו"ד סולן ביקש לדחות על הסף את התביעה לתשלום מלוא דמי הכתובּה.

כבר בתחילת הדיון נקלעו דייני בית הדין הרבני לבעיה שכן מדובר בזוג פושטי רגל. האישה הציעה פתרון שלפיו יש לקזז את החוב מחלקו של הבעל בדירה המשותפת שבבעלותם. בית הדין הרבני הבהיר לשני הצדדים כי במקרה זה קיימת בעיה משפטית סבוכה. מצד אחד, בעל בוגד שמודה בבגידתו צריך לשלם את מלוא דמי הכתובּה. מהצד האחר, מדובר בבני זוג פושטי רגל ובנסיבות הקיימות אי אפשר לחייב את הבעל בתשלום הכתובּה.

בית הדין הורה לצדדים להגיע להסכם ביניהם בתוך 30 יום, אחרת הוא יקבל הכרעה לגבי הדירה של בני הזוג למרות שלנושים יש זכות קדימה עליה מאחר שלא מדובר בתשלום דמי מזונות.