צילום: shutterstock עלייה מדאיגה בזיהומים הנובעים מחיידק הברוצלה. בתי החולים מדווחים על עלייה במספר המקרים המסתיימים באשפוז עקב זיהום בדם. בתוך כך אושפזה אישה כבת 70 בבית החולים בני ציון כשהיא סובלת מחום ומחולשה. סדרת בדיקות העלתה כי היא פיתחה זיהום בדם מחיידק הברוצלה.

עוד בחיפה:
האישה דורשת את מלוא הכתובּה למרות פשיטת הרגל: בעלי בגד בי ולא מסתיר את זה
חדש במכללת גורדון בחיפה: משקפי מציאות מדומה בהוראה

מתחקיר שביצע צוות בית החולים עלה כי האישה צרכה בחודשיים האחרונים חלב שככל הנראה היה מזוהם בחיידק, ושתייתו הובילה לחדירת החיידק לדמה. "האישה צרכה שתי כוסות חלב נאקות מדי יום בחודשיים האחרונים", סיפרה מנהלת היחידה למחלות זיהומיות ומרפאת המטיילים בבני ציון ד"ר אלונה פז, "החשיפה הממושכת לחלב מזוהם בכמות משמעותית גרמה לעומס חיידקי גדול בדמה, עובדה שגרמה לה לחלות במחלה קשה וממושכת עם מספר רב של תרביות דם חיוביות".בבני ציון הוסיפו כי חיידק הברוצלה עלול לגרום לברוצלוזיס (קדחת מלטה), מחלה המתבטאת בחום ויכולה לגרום לפגיעה במערכות שונות כגון המפרקים, הלב ומערכת העצבים. ד"ר פז מזהירה את הציבור מצריכת מזון מזוהם, בדגש על צריכת חלב נאקות.

"אין לצרוך מוצרי חלב ממקור לא ידוע שלא עבר פסטור", ציינה ד"ר פז, "בחודשים האחרונים נרשמו יותר מעשרה מקרים ברחבי ארץ של אנשים שאושפזו עקב שתיית חלב נאקות. יש להימנע משתייה של מוצרי חלב לא מפוסטרים או שמקורם אינו ידוע לנוכח העובדה ששתיית חלב שאינו מפוסטר מסוכנת ועלולה להעביר מחלות זיהומיות קשות המצריכות לעתים הליך החלמה ממושך".

האישה, שאושפזה בבני ציון, שוחררה השבוע לאחר שבועות ארוכים של אשפוז, טיפול ושיקום, כשמצבה הבריאותי תקין.