צילום: shutterstock בעמותת לב ח"ש בחיפה עבדו כל השבוע בנוהל חירום כדי לספק מזון וציוד לנפגעי הדליקות. מאז יום חמישי שעבר עבדו בעמותה בקצב מטורף כדי לעמוד בביקוש העצום לציוד, לריהוט, לביגוד ולמזון. העמותה, שמסייעת מדי יום לאלפי נזקקים ברחבי העיר, מצאה עצמה מסייעת לאלפי תושבים שמצאו עצמם חסרי כל עקב השריפה הגדולה.

ביום-יום מחלקת לב ח"ש מזון, ביגוד וציוד לנזקקים, ומפעילה מחסן ציוד ענק בהדר. בעקבות השריפה עברה העמותה לנוהל חירום לאחר שאלפי נזקקים חדשים פנו אליה, והיקף הפעילות גדל בן יום במאות אחוזים. מדי יום חילקה העמותה אלפי מנות מזון וכמות עצומה של ציוד ממחסניה והפעילים עבדו בקצב מטורף כדי לעמוד בביקוש הרב.

בד בבד נוצר עומס תקציבי עצום על העמותה וראשיה יצאו בקריאה לציבור לתרום לה, כסף וציוד. ההפתעה הגדולה ביותר היתה תרומה של 500 חליפות ביגוד מהכפר הדרוזי מג'דל שמס ברמת הגולן. מדובר באחד הכפרים הפחות אוהדים, שבו רוב התושבים מסרבים לקבל תעודת זהות ישראלית וטוענים שהם עדיין סורים.

מנכ"ל עמותת לב ח"ש, הרב יהושע ראוכברגר: "אלו ימים קשים מאוד לכלל הציבור בחיפה, אבל נתגבר. מאז שהחלה השריפה הפעילות של העמותה, שגם ככה היא גדולה ואינטנסיבית, עלתה עוד יותר. אנחנו מוצפים בפניות של המוני אזרחים שנפגעו, עובדים מסביב לשעון ומנסים לפתור את הבעיות של כולם. הבעיה היא שהעומס פשוט אדיר. אני קורא לציבור להירתם ולסייע לנו כדי שלא יהיה שום נפגע בחיפה שיישאר ללא ביגוד, ציוד בסיסי או אוכל".