צילום: shutterstock תנועות ידיים ממושכות עם מסרק, מספריים, מכונת תספורת ומייבש שיער הן חלק בלתי נפרד מעבודת הספר. כעת, לאחר פסיקת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, ייתכן שהבעיות האורתופדיות של חלק מהספרים יוכרו כמחלות מקצוע. כל זאת בעקבות מאבק ממושך שניהל ספר בשנות ה-40 לחייו שעבד במקצוע במשך יותר מ-25 שנה וסבל מכאבי ידיים וצוואר חזקים. פנייתו למוסד לביטוח לאומי להכיר בנזקים שנגרמו לו עקב עבודתו נדחו.

באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה הגיש הספר תביעה לבית הדין לעבודה. לטענת עו"ד אבו ורדה, עבודתו של הספר כרוכה בכיפוף חוזר ונשנה של הראש והצוואר ובהטיית הראש לצדדים. על פעולות אלה חוזר הספר במשך כל שעות עבודתו פעמים רבות.

בתום הדיונים הודיע הביטוח הלאומי כי הוא מכיר בפגיעה בידיו של הספר כפגיעה בעבודה, אך סירב להכיר בפגיעה בצווארו. לאחר ערעור לבית הדין הארצי חזר הדיון לבית הדין האזורי בחיפה, וזה מינה אורתופד מומחה לבדיקת הסוגיה.

למומחה הוצג סרטון שבו הספר נראה במהלך עבודתו, והוא קבע כי לעבודת הספר יש השפעה משמעותית על הליקוי שהופיע בצווארו. בעקבות חוות דעתו פסק בית הדין כי גם הפגיעה בצוואר תוכר כפגיעה בעבודה ועל כך יפוצה הספר בהתאם לחוק.