צילום: אלכס קולומויסקי בימים אלה מחתימים חברי תא לביא באוניברסיטת חיפה את הסטודנטים על עצומה הקוראת להנהלה לבטל אירוע לציון עשור למסמכי החזון, השוללים את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. יו"ר התא, דניאל סיגלוב, פנה להנהלת האוניברסיטה בבקשה לבטל את האירוע והם נערכים להחתמת עצומה של הסטודנטים המצטרפים לקריאתו לביטול האירוע.

ב-18 בדצמבר אמור להתקיים באוניברסיטה כנס לציון עשור למסמכי החזון של הוועדה למעקב של ערביי ישראל בהשתתפות ח"כ עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת והח"כ לשעבר מוחמד ברכה. לדברי סיגלוב, ערב זה, הבא לציין החלטה השוללת את קיום המדינה הוא חטא שלא יתואר.

במקביל הכינו סיגלוב וחבריו לתא עם סטודנטים רבים התומכים בביטול האירוע עצומה בנדון. "אנו קוראים להנהלת האוניברסיטה לבטל את האירוע הפוגע ברגשות הסטודנטים ואינו אפשרי לקיום באוניברסיטה הממומנת מכספי המדינה", אמר סיגלוב, "לא ייתכן שיאפשרו קיום אירוע לציון מסמך השולל את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. על הנהלת האוניברסיטה לשקול מחדש את האישור לקיום הכנס. אני מאמין ומקווה שעצומת הסטודנטים תגרום למחשבה נוספת בקרב הנהלת האוניברסיטה".

מהאוניברסיטה נמסר: "אוניברסיטת חיפה היא מוסד מחקרי שמעניק במה לדיונים אקדמיים שבהם מובעות עמדות שונות ומתקיימים ויכוחים במגוון נושאים. ככלל, האוניברסיטה אינה מגבילה את התכנים כל עוד הם אינם עומדים בניגוד לחוק. מדובר בכנס אקדמי שעוסק בנושאים שעל סדר היום הציבורי ואינו מביע עמדה פוליטית כלל. הכנס מציין את הפרסום לפני עשור של מסמכי החזון של מנהיגות ערביי ישראל כבסיס לדיון מגוון ורב דעות על יחסי יהודים ערבים מאז ועד היום".