צילום: shutterstock בעלי דירות שנפגעו בשריפה בחיפה לפני כשבועיים יוכלו להתחיל לשקם ולשפץ את בתיהם מיידית ולמנוע בכך את הנזקים הנגרמים בזמן ההמתנה לקבלת הכסף ממס רכוש או מחברת הביטוח. כך מציעה קבוצת מפרם בע"מ המקבלת עליה לממן את עבודות השיפוץ בהתאם להערכות השמאים עד שהמשפחות יקבלו את התשלום המגיע להן.

עם פרוץ השריפה העמידה החברה לרשות מפקד שירותי הכבאות בתחנת חיפה 48 כבאיות שבבעלות החברה. כשהתברר שאין כוח אדם שיאייש אותן היא גייסה יותר מ-100 נהגי משאיות מתנדבים שששו להירתם למשימה. "הרגשתי צורך לסייע מיידית על רקע האסון שפקד את העיר", הסבירה סמנכ"לית מפרם, עדי קליין.

קבוצת מפרם בע"מ מדורגת בין עשר החברות הגדולות בענף המתכת, הפרויקטים ושיקום נזקי שריפה ואסונות טבע. לחברה ניסיון של שנים רבות בפינוי, שיקום ושיפוץ נזקי שריפה, והיא תעמיד את ניסיונה העשיר ואת הצוות המקצועי שברשותה - הכולל מהנדסי בניין, אדריכלים, שמאים ואנשי מקצוע בתחום הבנייה - לרשות האזרחים שדירותיהם נפגעו בשריפה. קבוצת מפרם מתחייבת לבצע את עבודות השיקום והשיפוץ בהתאם להערכות השמאים המוסמכים של מס רכוש וחברות הביטוח שביקרו בדירות שנפגעו ובהתאם למפרט שקבעו.

"כתושבי האזור וכמומחים בעלי ניסיון בשיקום נזקי שריפות ואסונות טבע, בכוונתנו לעזור לתושבים שדירותיהם נפגעו ולמנוע מהם סבל ביורוקרטי מיותר", הסבירה קליין, "כל יום שחולף בלי שהחלו בעבודות פינוי ושיקום הדירות שנפגעו גורם לנזק גדול יותר ולהוצאה כספית שהולכת וגדלה שאף אחד לא יממן אותה. בכל יום שהאפר לא מסולק מהדירה הוא מוסיף נזק לרכוש".

"כבר כעת אנחנו נחשפים לכאוס שבו חיים כרגע הנפגעים וגרוע מכך - הסערה שהייתה בסוף השבוע שעבר", הוסיפה קליין. "לכל אלה אין קול ואין מענה. לכן אנחנו מוכנים להתחיל מיד בעבודה לסיים אותה במהירות ובסטנדרט הגבוה ביותר בלי שנגבה תשלום מיידי מהאזרח. נממן את העבודות עד שיגיע התשלום המיוחל מהמדינה או מחברת הביטוח. הכוונה שלנו היא למנוע סבל מיותר וביורוקרטיה ממשפחות שספגו נזק נפשי וכספי. נמתין במקומם שלושה חודשים עד לקבלת התשלום ובינתיים הם יחזרו לחיי שגרה בדירה משוקמת".