צילום אילוסטרציה:  Shutterstock חגיגה משותפת לילדי גן נופר ברמת בגין בחיפה ולדיירי בית האבות משען כרמל נערכה בשבוע שעבר. ילדי הגן והוריהם הגיעו לבית האבות והודו להנהלת הבית על כך שטיפלו בהם ודאגו לפינויָם עם דיירי בית האבות כאשר האש השתוללה ברחוב אידר והגיעה עד פתח הגן. ילדי גן נופר רקדו וחגגו עם דיירי הדיור המוגן. המסיבה התקיימה ביוזמת הורי הגן, שרצו להודות לצוות משען על העזרה והיחס החם שניתנו לילדים בזמן שהשריפה פרצה בגן הילדים.

מבנים רבים עלו באש בשריפה הגדולה בעיר, בהם גן הילדים נופר. השריפה החלה בבית הכנסת שבקומה השנייה וחדרה גם לגן הילדים שנמצא בקומת הקרקע. הגננת והסייעת לא איבדו את העשתונות ובעזרת תלמידי הישיבה השכנה הוציאו אותם מהגן שהחל לבעור, הרימו אותם על הידיים וצעדו בנחישות לכיוון בית הדיור המוגן הנמצא בקרבת מקום. אחת העובדות במשען, שראתה את הקבוצה מתקרבת, פתחה מיד את השער, והכניסה את הילדים למקום מבטחים כדי שלא יראו את הדרמה המתחוללת בחוץ.

כל הילדים, 35 במספר, קיבלו אירוח מסור ומיוחד שכלל שירים, ריקודים וממתקים. כאשר האש התקרבה לבניין משען פונו הדיירים באוטובוס עם ילדי הגן. "זה היה מחזה שלא ניתן לשכוח", אמרה מנהלת משען כרמל בלהה גולדהמר, "ילדים קטנים יושבים על אנשים מבוגרים, וכולם, למרות הבהלה, מתנהגים למופת. נוצרו חיבור וקשר בין הילדים לדיירים, היה פשוט מרגש".

אביטל רוזנטל, שבתה מאיה לומדת בגן, הוסיפה: "אין בפי מספיק מילים להודות לאנשי משען. לנצח נהיה חייבים להם, הם הצילו לנו את הילדים. נוצר פה קשר, קשר שמעכשיו נטפח אותו ונדאג לו. אנחנו מתכוונים להגיע ולבקר את הצוות והדיירים בחנוכה ובפורים".