צילום: מישל דוט קום שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה אליאנא דניאלי גזרה חמישה חודשי עבודות שירות על אוהד כדורגל תושב האזור שהגיע למגרש כשהוא בגילופין וחמוש. אוהדים שהולכים למגרשי הכדורגל חשופים לעתים לסכנות שהם אינם מודעים להן. על הסכנות הללו ניתן ללמוד מגזר דין שניתן השבוע בעניינו של אוהד כדורגל שהגיע בתחילת השנה למשחק בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים כשהוא חמוש ושיכור.

האוהד נעצר לאחר שבכניסה לאצטדיון התגלו על גופו נפצים ותחמושת, שאילו הצליח לעשות בהם שימוש במהלך המשחק היו עלולים לפצוע אוהדי כדורגל אחרים. בגזר הדין שניתן בעניינו נקבע כי הוא הגיע למשחק בהשפעת אלכוהול וכשעל גופו מוסתרים רימון עשן, רקטת סימון פירוטכנית ושני נפצים.

"המעשה שביצע הנאשם הוא מעשה שלמרבה הצער הופך לנפוץ, במיוחד במשחקי כדורגל כאשר אוהדים מגיעים לצפות במשחקים ונחשפים הן לאלימות פיזית והן לשימוש באמצעי לחימה שונים המסכנים את האוהדים ואת השחקנים ופוגעים בהנאה במשחק", ציינה בגזר הדין השופטת דניאלי.

עורכי דינו של האוהד טענו בבית המשפט כי מדובר באדם שמתקשה לשמור על יציבות במסגרות במהלך רוב חייו וכי ניהל אורח חיים שולי והתמכרותי. הוא לא התגייס לצה"ל עקב עבר פלילי, ריצה בעבר מאסר בפועל ועובד בעבודות מזדמנות רוב חייו. שירות המבחן קבע כי הוא אמנם הביע חרטה על מעשיו, אך ישנה סבירות בינונית כי יחזור על מעשיו. בהתאם לכך המליצו בשירות המבחן להטיל עליו עונש שירוצה בעבודות שירות ובמאסר על תנאי.

בית המשפט ציין בהחלטתו כי מדובר במי שהורשע מספר פעמים בעבר בעבירות שונות, ובכלל זה בעבירות אלימות. למרות קבלת האחריות מצדו נקבע כי בשל הסכנה הפוטנציאלית הגבוהה שהייתה עלולה להיגרם לוּ הצליח להכניס את האביזרים למגרש ולהשתמש בהם, ובשל עברו הפלילי ותסקיר המבחן הלא חיובי, אין מנוס מגזר דין הכולל מאסר שירוצה בעבודות שירות. כאמור נגזרו עליו חמישה חודשי מאסר בדרך של עבודות שירות ועוד שמונה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים. בשל מצבו הכספי העגום לא נגזר עליו עונש כספי.