צילום: גיל יוחנן ביום חמישי שעבר התקיים באקדמית גורדון לחינוך בחיפה טקס הענקת אות עמית כבוד במסגרת הענקת התואר השני לסטודנטים. הטקס התקיים במעמד יו"ר חבר הנאמנים של גורדון, ד"ר אהרון בר-עוז, יו"ר הוועד המנהל, אליעזר ויידה ונשיא גורדון, פרופ' יחזקאל טלר. במהלך הטקס העניקו לשלושה אישים את אות עמית הכבוד של המכללה על תרומתם לחברה ולקהילה: לרחל מתוקי, שעוד הייתה בחיים אך נאבקה באותן השעות על חייה, לשחקן חיים טופול ולאלוף (מיל') וראש העיר לשעבר עמרם מצנע.

למתוקי ניתן האות בהיעדרה על תרומתה המשמעותית למערכת החינוך בישראל בכלל ולמחוז חיפה בפרט, וכן על מנהיגות וחתירה לערכי המצוינות הניהולית. לטופול, כוכב התיאטרון והקולנוע שבשנים האחרונות גם כותב שירים ומאייר, ניתן האות על תרומתו לתרבות הישראלית ועל היותו שגריר תרבות גם ברחבי העולם, וכן על תרומתו לטיפול ולדאגה לחלשים בחברה הישראלית ובייחוד לילדים חולים מכל המגזרים במסגרת כפר נהר הירדן, שייסד ומשמש כפר נופש לילדים שחולים במחלות חשוכות מרפא. ואילו מצנע זכה באות על תרומתו לפיתוח מערכות החינוך בחיפה ובירוחם.

בטקס קיבלו קרוב ל-200 סטודנטים בגורדון את התואר השני במסלולי הלימוד הוראה, למידה והדרכה, ניהול וארגון מערכות חינוך וחינוך משלב. מדובר בעלייה של כ-20% בהשוואה למספר מקבלי התואר אשתקד.

בין מקבלי התואר בלט השנה רונן וייס, מנהל בית הספר הצעיר ביותר בעיר שקיבל לידיו את ניהול בית הספר שבוע בלבד לאחר סיום לימודי התואר השני. תפקיד הניהול הוצע לו על ידי רחל מתוקי וטקס זה היה גם סגירת מעגל, שבו הוענקו לווייס תואר שני בהצטיינות ולמתוקי הערכה אחרונה על פועלה בתחום החינוך.