צילום: shutterstock מערכת החינוך ציינה השבוע את חגיגות יום המורה של ישראל. ביום זה קיימו גני הילדים, בתי הספר ומרכזי פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה) מגוון פעילויות חינוכיות וערכיות שמטרתן אמירת תודה והוקרה לצוותי החינוך.

משרד החינוך שותף ליוזמה של יום המורה עם ארגוני חינוך, מועצת התלמידים הארצית, ארגוני המורים, רשויות מקומיות, ועדי הורים, עמותות וקרנות שונות. גופים אלו פועלים יחד למען אנשי ההוראה בישראל במטרה להודות להם על מסירותם הרבה ועל עבודתם מלאת המשמעות. מגוון פעילויות יום המורה כולל בין היתר ארוחות בוקר חגיגיות המשותפות למורים ולתלמידים, חלוקת שי ופרחים למורים, קישוט מוסדות החינוך בבלונים, מכתבי תודה לעובדי ההוראה.

סגן מנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך, חיים יעקב: "יש לנו יום בשנה, והלוואי שהיו ימים נוספים כאלה שבהם ניתנת לציבור ההזדמנות להוקיר ולהעריך את כלל המורים שעוסקים בעבודה החשובה מכל, חינוך דור העתיד של המדינה. גם אני באופן אישי רוצה להודות למנהלים, למחנכים ולמורים שעושים מלאכת קודש בעיצוב דמותה של החברה הישראלית. מורה הוא לא עוד מקצוע. הבוחר בדרך ההוראה בוחר בשליחות לחיים".

כמיטב המסורת ציינה גם העירייה את יום המורה החיפאי, שבמסגרתו נשלחו מאות מכתבי תודה למורים מתלמידים, מהורים ומבוגרים, התקיימו אירועים חגיגיים בבתי הספר וברחבי העיר וקמפיין בפייסבוק הוקדש כולו למכתבי תודה של תלמידים, בוגרים והורים למורים משמעותיים בחייהם.

יום המורה נפתח השנה בקבלות פנים חגיגיות שבהן העניקו ועדי הורים ותלמידים איגרות ברכה והוקרה אישית לצוות החינוכי. דף הפייסבוק של העירייה הוקדש ביום המורה לפרסום מכתבי הוקרה של תלמידי העיר ובוגרים למורים שהטביעו את חותמם, השפיעו על חייהם והפכו את שהותם בבית הספר לחוויה לימודית.

במקביל התקיימו בבתי הספר פעילויות תרבות, העשרה וחברה להעמקת הקשר והדיאלוג בין הורים, תלמידים וצוותי ההוראה ולהעלאת המודעות להשפעתם המשמעותית של המחנכים על הדורות הבאים. בחלק מבתי הספר החליפו ההורים את המורים בכיתות למשך שעה אחת ושוחחו עם התלמידים על חשיבות תפקידו של המורה בעיצוב החברה. משרד החינוך במחוז קיים שורה של אירועי הוקרה למורים ולגננות.

ראש העיר, יונה יהב, פתח את אירועי יום המורה החיפאי בבית הספר רוממה שרבים מתלמידיו וצוות ההוראה התמודדו בשבועות האחרונים עם נזקי השריפה. יהב: "יום המורה החיפאי, שהפך כבר למסורת בעיר, מעניק לכולנו הזדמנות להציב את המורים במרכז ולהודות להם".