צילום: shutterstock עלייה חדה של כמעט 200% במספר הנהגים בחיפה והצפון שמודים כי הם קוראים וכותבים סמסים בזמן הנהיגה. 50% מתושבי חיפה והצפון הודו כי הם קוראים או כותבים סמסים בזמן הנהיגה, זאת לעומת 17% שהודו בכך בסקר דומה שנערך בשנה שעברה.

הטלפונים הסלולריים הפכו כבר מזמן למרכז חיינו, ורובנו מציצים בהם לפחות פעם בחמש דקות כדי לקרוא ולכתוב סמסים, לגלוש ברשתות החברתיות ולהתעדכן בחדשות. אך למרות שקשה לנו להתנתק מהטלפונים החכמים, לרובנו כבר ברור כי בזמן הנהיגה הטלפון הנייד מהווה הסחת דעת מסוכנת שעלולה לגרום לפגיעות בגוף וברכוש.

ואכן לפי סקר שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר מאגר מוחות, 99% מהציבור מאמינים כי קריאה או כתיבה של סמסים בזמן הנהיגה מסוכנת במידה מסוימת. רוב הנשאלים (81%) מאמינים כי זהו שימוש מסוכן מאוד. עם זאת, מפתיע לגלות כי נהגים רבים בחיפה ובצפון מתעלמים מהסכנות ובוחרים לעשות שימוש בטלפון הנייד בזמן הנהיגה בניגוד לחוק.

מנכ"ל אור ירוק שמואל אבואב: "כבר מזמן מדובר במכת מדינה שהולכת ומתרחבת בכל יום בכביש. כשאין ניידות בכבישים הנהגים לא מפחדים לבצע עבירות תנועה שמסכנות את חיי כולנו. המדינה חייבת להוסיף לאגף התנועה במשטרה את 300 הניידות החסרות לה כדי למנוע מנהגים להשתמש בטלפון הנייד בזמן הנהיגה במקום להתרכז בנהיגה".