מרגישים שפיספסתם כמה אייטמים מעניינים? סקרנים לשמוע מה קורה בעיר הסמוכה? הנה הסיפורים החמים שפרסמנו השבוע ברשת מיינט.

עשרות שוטרים אבטחו את "צעדת השרמוטות" הראשונה אי פעם בבאר שבע, בזמן שכ-500 מפגינים ומפגינות השמיעו קריאות נגד האשמות נגד נשים שבגללן לבושן הן מזמינות "אונס". מיינט באר שבע היו שם בשביל לתעד את האירוע. 

צעדת השרמוטות בבאר שבע. הרצל יוסף

סיוט עובר על סטודנטים ברחוב השמאי 8 בירושלים שמפחדים לעלות לביתם מאחר ובאחת הדירות מתגוררים הומלסים ונרקומנים "הנוף בחדר המדרגות מגוון – שקיות, אשפה, מזרקים וכתמי דם כתוצאה משימוש בסמים" סיפר אחד הדיירים למיינט ירושלים.

במיינט חדרה דווח על תושב חדרה, בן 68, שתובע את בית החולים הלל יפה בשל פגיעה רפואית. בחוות הדעת שצורפה לתביעה נטען כי הצוות הרפואי לא הציע למאושפז את האופציה לעבור ניתוח צינתור במקום הליך ניתוחי – ובכך שלל ממנו את זכותו על גופו. בית החולים הלל יפה בתגובה: "בית החולים פעל באופן הרפואי הנדרש במקרה של המטפל".

האם מתרחשת אפליה על רקע מגדרי בבריכת בית ברל? הנהלת הבריכה הודיעה השבוע כי היא תהיה סגורה עבור הנשים המנויות בשעות הבוקר, בעקבות קבוצת תלמידים מבתי ספר דתיים בכפר סבא, המעוניינים לשחות בנפרד. אחת המנויות סיפרה למיינט כפר סבא: "זה מכעיס מאוד ומפלה את ציבור הנשים המנויות בבריכה".

באשכול גנים בנוה ארזים בעיר חולון נאלצים ההורים להחליף את הגננת או את הסייעת כשזו נעדרת, כך דווח במיינט חולון. "אם כל הכבוד לרצון ולאכפתיות של ההורים, אמא היא עדיין לא אשת מקצוע ולא גננת.  לא ברור למה זה הגיוני למישהו שהאמא תחליף את הגננת" סיפרה אחת האמהות.

גוז בסלפי. מנהלת חשבונות לא שגרתית | צילום: פרטי

יוליה גוז, בת 30 מהרצליה, הפכה בשנה האחרונה מאמא בעבודה משרדית לשרירנית ברמה בינלאומית. בסוף השבוע הקרוב היא תיתחרה על המקום הראשון באליפות העולם בפיטנס. את הסיפור שלה תוכלו לקרוא במיינט הרצליה.