מרגישים שפספסתם כמה אייטמים מעניינים? סקרנים לשמוע מה קורה בעיר הסמוכה? הנה הסיפורים החמים שפרסמנו השבוע ברשת מיינט.

בשבוע האחרון הופץ ברשתות החברתיות סרטון "הרצל" שגרר חיקויים רבים, גם במשטרת ראשון לציון השוטרים יצרו חיקוי משלהם שצולם בתחנת המשטרה בעיר. משטרת ישראל מסרה בתגובה למיינט ראשון לציון "מדובר במעשה שאינו עולה בקנה אחד עם ערכי משטרת ישראל ועם המצופה משוטר במדים והוא יטופל במישור המשמעתי".

'הרצל' בגרסת המשטרה | צילום מסך

במיינט הוד השרון עקבו בדאגה אחר אמה בת השנה ו-10 חודשים שהגיע למרכז שניידר בשל מחלת חום, אך כעבור זמן קצר קרסו ריאותיה. במשך 68 ימים היתה מחוברת אמה למערכת המחליפה את פעילות הלב והריאות, עד שהחלה לנשום בכוחות עצמה. אחרי 103 ימים בבית החולים, חזרה אמה לביתה.

אמה שניידר עם הצוות הרפואי והוריה. צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים

הדרת הנשים בירושלים מגיעה גם אל בית השימוש. במיינט ירושלים דווח כי במאה שערים ובגאולה לא קיימים שירותים ציבוריים לנשים. המצב האבסורדי יצר יוזמות שונות, ביניהן, גביית תשלום על כניסה לשירותים בבית עסק ואפילו ניסיון להקים שירותים ציבוריים במימון פרטי.

בסרטון שעלה במיינט חדרה תועד שליח הפיצה מסכן את חייו כשנסע כנגד התנועה ברחוב ראשי, רק בשביל להגיע בזמן לאיסוף משלוחים.

תלמידים בבית ספר יסודי ברעננה ננעלו בכתה למשך מספר דקות על ידי המורה המחליפה. "ילדים נלחצו ובכו" סיפרו הורים למיינט רעננה. גורמים בבית הספר ספרו כי האירוע קרה ב 10 דקות האחרונות של השיעור וכי הכתה היתה נעולה לא יותר משתי דקות "לאחר בירור מול כל הכתה מדובר בלא יותר מכמה בנות שבכו ולקחו את המקרה באופן קשה מהרגיל".

משה מורנו. אלוף העולם בעיסויים | צילום באדיבות משה מורנו

במיינט ראשון לציון מברכים את אלוף העולם בעיסוי, משה מורנו, בן ה 54, שזה במדליית זהב באומנות המסג' ובטכניקות מיוחדות והביא כבוד לעיר ולמדינת ישראל. מורנו אף שבר את שיא גינס בשנת 1993 למסג' הארוך בעולם שנמשך 14 שעות ו 30 דקות.