מרגישים שפספסתם כמה אייטמים מעניינים? סקרנים לשמוע מה קורה בעיר הסמוכה? הנה הסיפורים החמים שפרסמנו השבוע ברשת מיינט.

האירוע החריג שהתרחש השבוע הרעיד את רחבת הכותל, אבל לא רק. לראשונה, מזה שנים, אבן במשקל 100 קילוגרמים נשמטה מהכותל, ובמזל שלא פגעה במתפללת ששהתה סמוך למקום הנפילה. במיינט ירושלים מציינים כי מהנדס העיר הוציא צו מבנים מסוכנים לאזור והוא גודר ושולט על מנת למנוע כניסה אליו עד לטיפול רשות העתיקות במקום.

לא רק אבנים נפלו השבוע. מטען כבד נפל ממנוף בשכונת עיר ימים בסמיכות אל גן ילדים. טלי מולנר, פעילה חברתית שהגיעה למקום סיפרה למיינט נתניה "הגעתי לשם ושוחחתי עם מנהל האתר. אכן עקב טעות אנוש נפל ציוד מהמנוף בתוך שטר אתר הבניה ובנס לא היו נפגעים".

לאן נעלם הזרע באמצע טיפול הפריה? במיינט הרצליה סיפרו השבוע על תביעה שהוגשה כנגד הרצליה מדיקל סנטר על ידי אישה בת 37 שביקשה להרות באמצעות תרומת זרע. בעודה שוכבת על מיטת הטיפולים, מטושטשת לאחר שאיבת הביציות, נמסר לה כי קרתה "תקלה" ותרומת הזרע אבדה.

בנק הזרע בהרצליה מדיקל סנטר | צילום: אסף פרידמן

סיגריה יקרה מאוד עישנה תושבת השרון שבילתה בקניון ערים, שהינו קניון פתוח. בעודה יוצאת מסניף ארומה שבקניון על מנת לעשן סיגריה, עצר אותה פקח וקנס אותה בסכום של 1,000 שקלים, כך דווח במיינט כפר סבא. העירייה בתגובה "מדובר בתושבת שעברה על החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים ופעלה בניגוד לתמרור אזהרה שהוצב במקום".

עישון בקניון ערים. לא בריא גם לכיס | צילומים: שאטרסטוק, ירון ברנר

תושב חולון תובע מהאקסית שלו "חבילת פרידה" יקרה מאוד. במיינט חולון מדווחים על פנסיונר שדורש מזוגתו לשעבר את כל המתנות שרכש עבורה, ביניהן: מזגן מפוצל, תכשיטים ואפילו חופשות בחו"ל. 

ולכבוד ט"ו באב, קבלו את סיפור האהבה הרומנטי, שגם חוצה גבולות ומגדרים, שסופר השבוע במיינט הקיבוץ. אביב, תושב קיבוץ בן שמיר, וחמודי, פלסטיני יליד כווית, גרים יחד בקיבוץ וחולמים לאמץ ילדה סורית. השבוע הם גם לקחו חלק במחאת הקהילה הגאה בקריית שמונה והפגינו לצד 200 מפגינים נוספים, ועד שיוכלו להביא, או לאמץ ילדים, הם מטפלים במסירות בארבעת החתולים שלהם.

"המאבק הזה יצליח". יגר (מימין) ועבד אל ראזק וההפגנה בקריית שמונה, צילומים: אלבום פרטי