מרגישים שפספסתם כמה אייטמים חשובים? רוצים לדעת מה קורה בעיר הסמוכה? הנה הסיפורים החמים שפרסמנו השבוע ברשת מיינט. 

בימים האחרונים כאבה המדינה כולה את כאבה של משפחת נשר, ששכלה את בנה, ארי בן ה 17, בתאונה קשה.  במעשה אמיץ בחרה המשפחה לתרום את איבריו. אדוארד ליטבינוב, תושב ראשון לציון, זכה לקבל את ליבו של ארי, וכעת הוא נמצא בשלבי התאוששות מניתוח ההשתלה שהצילה את חייו. בתו, אירנה, סיפרה למיינט ראשון לציון כי עבור משפחתה מדובר בנס ומבקשת להעביר מספר למשפחת נשר "תודה על אצילות הנפש שהם קיבלו החלטה כזו ברגעים הכי קשים שלהם, שבמצבים האלה הם החליטו להציל את חייהם של אנשים אחרים וזה באמת מרגש אותנו ואנחנו אסירי תודה להם. הם הצילו את אבא שלי".

ארי נשר (צילום: רפי דלויה)

המשחק בחול במעון יום בנתניה הפך למסוכן בשעה שהפעוטות הקטנים נעקצים ונדבקים בנגעים מוגלתיים בעור. ההורים פנו לרשת "אמונה" המנהלים את המעון וקיבלו לטענתם התחייבות לממן חצי מעלות הסדרת החצר בתנאי שההורים ישלימו את הסכום הנוסף. מדובר בעלות של כ 300 אלף שקלים. מרשת אמונה נמסר למיינט נתניה כי בוצעו הדברה וריסוס בחצרות ואף נעשים מאמצעים לגייס תורם.

הפציעות מהחול | צילום: ועד הורי המעון

בהלת החצבת הגיע לפתח תקוה. במיינט פתח תקוה מדווחים על פעוט בן שנה וחודש שהגיע אל חדר המיון של בית החולים שניידר ואושפז לטיפול בחצבת. עקב כך, כ 76 הורים וילדים ששהו במקביל בחדר המיון נחשפו למחלה ונקראו להיבדק. אלו שנמצאו בסיכון גבוהה קיבלו טיפול מונע. פרופ' יצחק לוי, מנהל היחידה למחלות זיהומיות במרכז שניידר קורא לכל ההורים לחסן את ילדיהן נגד מחלת החצבת "זו מחלה שיכולה להיות מסוכנת גם לילד עצמו וגם לסביבתו".

מי ששיחק במשחק "חפש את המטמון" שהתקיים בקריה האזרחית בבאר שבע לא קיווה למצוא אוצר, אלא סמים. בפעילות סמויה עלתה המשטרה על קיומו של המשחק, שרמזיו הופצו באפליקציית "טלגראס", ובמהלך הניסיון לעצור אותו תקפו משתתפיו את השוטרים. במיינט באר שבע מדווחים כי עשרות משתתפי המשחק ירקו, זרקו בקבוקים ואפילו נשכבו מתחת לגלגלי המשטרה.

את הסיוט שעברו בני הזוג מרציאנו ושלושת ילדיהם הם לא ישכחו. במיינט ירושלים מדווחים כי המשפחה עברה בשעות הלילה עם רכבה באמצע תקרית אלימה בין חדרים קיצוניים ובני מיעוטים ברחוב הנביאים. הממון הקיף את מכוניתם והחל לשבור את מראת הרכב ולנפץ את הפנסים. בזכות כוחות מג"ב הצליחה המשפחה להיחלץ מההפגנה.

המראה שנופצה. צילום: באדיבות משפחת מרציאנו

במיינט ראש העין סיפרו השבוע על דיירים שמתגוררים בבניין בפסגות אפק, אשר הבחינו בעשן כבד שיוצא מן הבניין הסמוך. אל המקום הוזעקו לוחמי אש, שהופתעו לגלות כי מקור העשן הוא בסך הכל "על האש" שעושים השכנים במרפסת ביתם. המסקנה? בפעם הבאה שאתם עושים מנגל, עדכנו את השכנים.