מרגישים שפספסתם כמה אייטמים חשובים? רוצים לדעת מה קורה בעיר הסמוכה? הנה הסיפורים החמים שפרסמנו השבוע ברשת מיינט.

מה עשו הילדים בתוך הכלובים? משפחות שהגיעו בשבת האחרונה לבילוי בחי כיף גילו כי עשרות פעילי תנועת "שחרור מוחלט", המתינו להם נושאי שלטים וקראו להם לא להיכנס למקום, בטענה שבעלי חיים אמורים להיות בטבע ולא בכלובים. המחאה כללה גם מיצג בהשתתפות ילדי הפעילים שהתחפשו לבעלי חיים ושהו במהלך המחאה בכלובים. "זה לא נשמע הגיוני שנמר חי באמצע ראשון לציון. הגיע הזמן שאנשים ידעו להבדיל בין אהבה וחמלת החי לבין ניצול ושעבוד" אמרה אודליה כהן, מארגנת המחאה, למיינט ראשון לציון.

מחאה בשערי החי כיף | צילום: ענת ניר, צבי איילנדר, עינת יפת

עיריית רחובות לוקחת את אכיפת הרכיבה על האופניים החשמליים בידיים, ויוצאת למבצע אכיפה מוגבר באזורי בתי הספר. במיינט רחובות דיווחו כי פקחים התייצבו בצמתים הסמוכים לתיכון "קציר" בעיר וביקשו תעודות זהות מנערים ונערות שרכבו על אופניים חשמליים. הוריהם של מי שהתגלה כי הוא מתחת לגיל 16 או כי אין בידו תעודת זהות, זומנו למקום. ההורים התבקשו לקחת את ילדיהם ואת האופניים הביתה. עשרות ילדים הוזהרו על נסיעה ללא קסדה ועל נהיגה מתחת לגיל המותר. בנוסף, הזהירו הפקחים את בני הנוער כי במידה ויתפסו בשנית רוכבים בניגוד לחוק, הם יועברו לטיפול המשטרה, אופניהם יוחרמו ויושת על הוריהם קנס בגובה של עד 5,000 שקלים.

תיכון 'קציר'. הפקחים בפעולה | צילום: דוברות עיריית רחובות

שכונת בית הכרם בירושלים סוערת. על ארונות חשמל וסמוך למרכז המסחרי הופצו מודעות עליהם חתומים "הוועדה לחופש הדיבור", ולשונן "הנכם נמצאים בשכונה חילונית, בבקשה לכבד את רגשות התושבים". במיינט ירושלים מספרים כי בקבוצת הפייסבוק של בית הכרם חלק מהתושבים הביעו שמחה "אני חושבת שזה גאוני!" כתבה אחת התושבות, "כל הכבוד על היוזמה, מספיק להדתה ולתומכיה" כתבה אחרת.

המודעות בבית הכרם. צילום: סם גרין

מה עשה גבר בן 31 שרצה להרוויח כסף? לפי כתב האישום שהוגש נגדו הוא התחזה לרופא, פתח קליניקה לטיפולים אסתטיים והזריק בוטוקס וחומצה היאלורונית ל 24 נשים, כך מדווחים במיינט פתח תקוה. על פי כתב האישום, אותו צעיר זייף תעודת הסמכה כרופא, הדפיס כרטיסי ביקור של רופא הנושאים את שמו, ציין בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא רופא שמתמחה בהזרקות, רכש חותמת רופא ואף עשה שימוש במספר רישיון מומחה לרפואה פנימית.

בפעם הבאה שאתם חושבים להטיל את מימיכם באזור ציבורי, מוטב כי תחשבו פעמיים. נמרוד, שחיכה להיכנס לאצטדיון נתניה על מנת לצפות במשחק, לא מצא שירותים באזור ומשלא יכל להמשיך ולהתאפק הטיל את מימיו ברחבת עפר סמוכה. ניידת פיקוח של עיריית נתניה עצרה לידו, ביקשה את פרטיו ונתניה לו דו"ח בסך 730 שקלים בגין איסור זיהום מקום ציבורי. נמרוד סיפר למיינט נתניה כי "לא היו שירותים בנמצא, מדובר בסכום עצום וללא פרופורציות בכלל".

על מבוך התירסים שמעתם? בשבת הקרובה יפתח יפתח המיזם המסקרן בהוד השרון, שיתפרש על פני שני דונם ויכלול הפעלות תוך מבוכיות לילדים וקטיף עצמי. אורי וייס, אגרונם וחלקאי, שהקים ביחד עם שותפו ניר את מבוך התירס, סיפר למיינט הוד השרון שהמטרה היא להציג בפני הילדים את התירס, שהוא הגידול הנפוץ בעולם, באמצעי מהנה ופעיל, כזה שיוכל להוציא אותם מהמסך.

המבוך במגדיאל. תירס, ידידיי, תירס | צילום: אלון סגלמן, באדיבות קלחים ומבוכים